Google, Marshall Mcluhan'ı doodle yaptı! Marshall Mcluhan biyografisi!

Google, Marshall Mcluhan'ı doodle yaptı! Marshall Mcluhan biyografisi!
Google, Marshall Mcluhan'ı doodle yaptı! Marshall Mcluhan biyografisi! Editor

Dünyada milyarlarca kişi tarafından kullanılan arama motoru Google, ünlü filozof Marshall Mcluhan'ı doodle yaptı. Peki Google'nin doodle yaptığı Marshall Mcluhan kimdir? diye herkes merak ediyor. İşte Marshall Mcluhan'ın hayatı ve biyografisi haberimizde yer alıyor.

Dünyaca ünlü arama motoru Google tarafından yine bir ünlü isim doodle yapıldı. Her zaman önemli günleri, yılları ve kişileri hiçbir zaman unutmayarak doodle yapan Google, yine bir ünlü ismi Doodle yaparak dikkatleri üzerine çekti.

Google tarafından doodle yapılan bu defa ki isim Marshall Mcluhan oldu. Herkes tarafından tanınan bir filozof olan Marshall Mcluhan'ı doodle yapmayı esirgemeyen Google yine büyük bir ilgiyle karşılaştı.

PEKİ MARSHALL MCLUHAN KİMDİR? HAYATI BURADA:

Tam adı Herbert Marshall McLuhan olan filozof, 21 Temmuz 1911 senesinde Kanada'nın Edmonton kentinde dünyaya gelnmiştir. Önemli fikirleri olarak medya mesajı, küresel köy, basın - yayın, teknolojik determinizim ile figür ve zemin ön plana çıkıyor. Birçok önemli kitap eseri de bulunan Herbert Marshall McLuhan, Küresel Köyde Savaş ve Barış adlı eseriyle herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştır. İletişim kuramcısı olarak unvana sahiptir. Toronto Üniversitesi'nde İngilizce profesörü olarak görev yaparken, Kültür ve Teknoloji Merkezi Müdürü olarakta çalıştı.

Ünlü filozof Herbert Marshall McLuhan, 31 Aralık 1980 tarihinde Toronto'da hayatını kaybetmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!