İdlib'de bombalı saldırı gerçekleştirildi! 7 kişi yaşamını yitirdi

İdlib'de bombalı saldırı gerçekleştirildi! 7 kişi yaşamını yitirdi
İdlib'de bombalı saldırı gerçekleştirildi! 7 kişi yaşamını yitirdi Editor

Suriye'nin kuzeyinde bulunan İdlib'in merkezinde, bomba yüklü motosikletle gerçekleştirilen saldırı sonucunda ilk tespitlere göre 7 kişi yaşamını yitirirken, 12 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

İdlib sivil savunmasında görevli olan Abdurrezzak Cubara Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalar yaptı. Cubara, gerçekleştirdiği açıklamada, İdlib il merkezinde bulunan Sıleybe Mahallesi'nde bomba yüklü bir motosikletin muhaliflerin güvenlik kontrol bölgesinin yakınında infilak ettirildiğini iletti.

Abdurrezzak Cubara, görevlilerin motosikleti fark ettiğini fakat aracın kontrol noktasını geçer geçmez patladığını dile getirdi. Diğer yandan Cubara '' İlk belirlemelere göre, aralarında kontrol noktasındaki  görevlilerin de bulunduğu 7 kişi öldü, 12 kişi yaralandı." ifadelerini kullandı.

Yaralı kişilerin çevrede bulunan hastanelere kaldırıldığını dile getiren Abdurrezzak Cubara, durumu ağır olan yaralı kişilerin bulunduğunu, ölü sayısının yükselmesinden endişe duyduklarını ifade etti.

Görgü tanıklarından olan Ali Ebu Muhammet, saldırının akşam vakitlerinde dükkanın önünde gerçekleştiğini dile getirdi. Ebu Muhammed ''Bomba ile sivil halkın canına ve malına zarar geldi. Allah şehit olanların şehadetini kabul etsin.'' şeklinde açıklamada bulundu. 

İdlib'de bulunan yetkili kişiler olayın araştırıldığını açıklarken, saldırıyı üstlenen hiçbir örgüt olmadıç

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!