Libya'da bomba yüklü otomobille intihar saldırısı!

Libya'da bomba yüklü otomobille intihar saldırısı!
Libya'da bomba yüklü otomobille intihar saldırısı! Editor

Libya'nın orta bölümünde bulunan Sirte şehrinde bomba yüklü araç aracılığıyla gerçekleştirilen intihar saldırısının ardından 3 kişi yaşamını yitirirken, 4 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

Libya'da bulunan yerel basının güvenlik yetkililerine dayandırdığı basına yansıyan haberlerde, Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi tarafından desteklendiği ifade edilen General Halife Hatfer'e bağlı olarak faaliyet gösteren kuvvetlerin Sirte şehrinin 127 kilometre doğusunda yer alan Nevfeliyye beldesinde konuşlandığı merkezin girişinde bomba yüklü araç aracılığıyla intihar saldırısı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Basına yansıyan haberlerde, gerçekleştirilen bu saldırı sonucunda ilk tespitlere göre bomba yüklü aracı kullanan intihar eylemcisinin yanı sıra Hafter'e bağlı güçlerden 2 kişinin yaşamını yitirdiği ve 4 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Libya'nın güneyinde bulunan Sebha ilinin yaklaşık olarak 200 kilometre kuzeyinde yer alan Fukaha kontrol noktasında 23 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda da Hafter'e bağlı güçlerden 14 kişinin yaşamını yitirdiği belirtilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!