Nijerya'nın Plateau eyaletindeki bir köye saldırı gerçekleştirildi!

Nijerya'nın Plateau eyaletindeki bir köye saldırı gerçekleştirildi!
Nijerya'nın Plateau eyaletindeki bir köye saldırı gerçekleştirildi! Editor

Nijerya'nın orta bölümünde yer alan Plateau eyaletinde bulunan bir köye gerçekleştirilen kanlı silahlı saldırı sonucu 29 kişinin yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Nijerya'nın orta kesiminde bulunan Plateau eyaletindeki bir köye organize edilen kanlı saldırı sonucunda 29 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi.

Plateau eyaletinde hayatını sürdüren kişilerden olan Sunday Abdul, Fulani paralı askereler olduğu öne sürülen kişiler tarafından Nkiedoghwo köyüne gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda en az 29 şahsın hayatını kaybettiğini resmen açıkladı.

ABDUL AÇIKLADI!

Sunday Abdul, saldırı sonucunda hayatını kaybeden kişilerin çoğunlukla kadın, yaşlı ve çocuklardan oluştuğunu dile getirirken, öldürülen şahısların güvenlik amacıyla tutuldukları bir otelde öldürüldüklerini ifade etti.

SORULARA YANIT YOK!

Meydana gelen bu kötü saldırıyı kabul edilemez olarak gören Sunday Abdul adlı şahıs, ülkenin yönetimini elinde bulunduranlara bu saldırıları engellemek amacıyla önlem alınması gerektiğini de açıkça mesaj olarak gönderdi. Polis sözcüsü olarak görev yapan Tyopev Terna ise saldırıyla alakalı olarak Anadolu Ajansı muhabirinin kendisine yönelttiği sorulara yanıt vermezken, konuyla alakalı açıklama gerçekleştireceğini ifade etti.

Gerçekleştirilen bu saldırı sonrasında köyde yaşayan diğer insanların da büyük korku yaşadıkları belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!