KYK Yurt Başvuru Sonuçları Bayramdan Sonra Açıklanacak

KYK Yurt Başvuru Sonuçları Bayramdan Sonra Açıklanacak
KYK Yurt Başvuru Sonuçları Bayramdan Sonra Açıklanacak Gündem Detay

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından 14-20 Ağustos tarihleri arasında yapılan yurt başvurusu sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusu hem öğrenciler hem de veliler tarafından merak ediliyor. Yurt Başvurularının bayramdan sonra açıklanması bekleniyor..

KYK yurt başvuruları 14-20 Ağustos tarihleri arasında yapıldı. İnternet üzerinden yapılan başvuruların sonuçları da yine internet üzerinden açıklanacak. KYK'nın internet sitesinden takip edilerek sonuçları takip edebilirsiniz.

NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Asıl soru ise başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusu oldu. KYK yurt başvuru sonuçlarının Kurban Bayramından sonra açıklanması bekleniyor. Kurban Bayramı nedeniyle 10 gün tatil ilan edilmişti. Tatiin ardından KYK başvurularının açıklanması bekleniyor.

KYK YURT ÇIKMAYANLAR NE YAPACAK?

Eğer ki özel yurtta kalmaya imkanı olmayanlar var ise yedek sırasını beklemeleri gerekecek. Devlet tarafından KYK yurtlarında yapılan iyileştirmeler ve yeni açılan yurtlar ile öğrencilerin sorunları çözülmeye devam ediliyor. Ve devlet hiçbir öğrenciyi açıkta bırakmamak için elinden geleni yapıyor.

Eğer ki yedek sırasındaysanız, öğrencinizin okulu kazandığı ilin KYK İL MÜDÜRLÜĞÜ'ne başvurabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!