LYS'ye gireceklerin dikkat etmesi gereken çok nokta var!

LYS'ye gireceklerin dikkat etmesi gereken çok nokta var!
LYS'ye gireceklerin dikkat etmesi gereken çok nokta var! Editor

Üniversiteye girmek için çok önemi bir yeri olan LYS sınavına girecek sınav adaylarının dikkat etmesi gereken noktalar hakkında önemli bilgileri sizler için aktaracağız.

LYS 2017 resmen yarın itibariyle başlıyor.

Üniversiteye girmek amacıyla çok önemli bir sınav olarak ön plana çıkan 2017 LYS sınavı yarın LYS-1 Matematik ile resmen başlayacak. Yarın LYS-1 sınavlarına girecek olan öğrenci adaylarının sınavlaı saatler 10.00'ı gösterdiğinde başlayacak olup, süreleri ise 135 dakika olacak.

Üniversiteye girmek için gerçekten de önemli bir sınav olarak göze çarpan LYS'de hata kesinlikle kabul edilmiyor. Özellikle LYS sınavına girmeden önce öğrencilerin gerçekten de bazı hususlara çok dikkat etmeleri gerekiyor. 

KEMER TERCİHLERİNE DİKKAT!

LYS'ye girmeden önce ÖSYM'nin resmi internet sitesine girerek, LYS SINAV GİRİŞ BELGESİ almak zorunda olan sınav adayları, sınav bölgesine gittikleri zaman T.C kimliklerini de kesinlikle yanında getirmeleri gerekiyor. Dışardan hiçbir şekilde metal ve benzeri maddelerin sokulmadığı LYS sınavında kemer tercihinize de dikkat etmeniz gerekiyor.

Dipnot olarak, YGS'de en az bir puan türünde 180 ve üzeri puan almayı başaramayan adaylar, LYS sınavına girmeleri mümkün olmayacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!