2018 Yılında Bütün Aşılar Ücretsiz Olacak!

2018 Yılında Bütün Aşılar Ücretsiz Olacak!
2018 Yılında Bütün Aşılar Ücretsiz Olacak! Dilek DEMİRLER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2018 yılının ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere tüm aşıların ücretsiz olacağını açıkladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, 2018 yılının ocak ayından itibaren geçerli olmak üzere tüm aşıların ücretsiz olacağını açıklaması ekonomi haberleri arasındaki yerini aldı. 

Bu Sempozyumu Çok Önemsiyorum

Ahmet Eşref Fakıbaba, Buzağı Ölümleri Sempozyumu’na katılarak açılış konuşmasını yaptı. Fakıbaba konuşmasında önümüzdeki yılın ocak ayından itibaren tüm aşıların ücretsiz olarak yapılacak olmasının sebebinin buzağı ölümlerinin azaltılması olduğunu, bu sempozyumu oldukça önemsediğini, sempozyumun sonuçlarından da en üst noktada faydalanmayı planladığını, sürekli yeni projelerle ilgili çalışmalar yürüttüklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da 2018 yılının tarım yılı, buzağılardaki ölümlerin oranının düşürülmesi yılı, mera yılı olarak duyurulduğunu söyledi.

Daha Hızlı Bilgi Akışı Sağlanacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bundan böyle Bakanlığın sahada 26 kişiden oluşan koordinatör ekibinin olacağını, Sağlık Bakanlığı’nda da durumun aynı şekilde olduğunu, bu saye kendilerine daha hızlı bilgi akışı sağlanabileceğini, hep birlikte çalışarak projeler üreteceklerini, işbirlikleri yapılacağını söyledi.

Bakan Fakıbaba, buzağı ölümlerinin önemli olduğunu ve bu ölümlerin en az indirilmesinin kendisi için çok önemli olduğunu da söyleyerek, 500 bin buzağının 250 bininin kurtarıldığını düşünürsek bük kazanç olacağını, 3 yıl içinde 1 milyon adet hayvan açığımızın olduğunu, 5 milyon 500 bin adet anaç hayvanımızın olduğunu, bu anaçlardan doğacak olan buzağıların ölümlerinin mutlaka azaltılacağını da belirtti.

Aşılar Artık Ücretsiz Olacak

Ahmet Eşref Fakıbaba, 2018 yılının ocak ayından itibaren yapılacak olan tüm aşıların bedava olacağını, aşı yapan veterinerlerin emeklerine saygı duyduğunu, buzağıların sorumluluğunun Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak kendisine ait olduğunu, aşıların Bakanlık bünyesinde çalışan veterinerler tarafından yapılacağını ve ücretsiz olmasının sebebinin buzağı ölümlerini azaltmak olduğunu da sözlerine ekledi. 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Buzağı Ölümleri Sempozyumu Ahmet Eşref Fakıbaba buzağı ölümleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!