2018 Yılında Çiftçiye Destek Geliyor

2018 Yılında Çiftçiye Destek Geliyor
2018 Yılında Çiftçiye Destek Geliyor Elif İŞÇİ

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından 2018 yılında çiftçiye destek verileceği müjdesi büyük bir rahatlamaya neden oldu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından  2018 yılında çiftçiye destek verileceği müjdesi büyük bir rahatlamaya neden oldu. 

Her yıl Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere destekler veriliyor. Verilen desteklerin miktarı devletin bütçesi ve imkanlar dahilinde artırılıyor. Süreç içerisinde 2017 yılında verilen devlet desteği de açıklanmış oldu. Tarımsal destek ödemesi adı altında binlerce çiftçiye toplam 12.8 milyar liralık ödeme yapıldığı öğrenildi. Özellikle yıl bitmeden kasım ayı itibariyle ödemesini almamış olan binlerce çiftçi ödemelerine kavuşmuş oldular. 

Bu Yıl Destekler Artacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Fakıbaba yapmış olduğu açıklamalarda 2018 yılı hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu. Her yıl bütçenin artırılması için özek çalışmaların yapıldığını bilinirken 2018 yılı tarımsal ödeme miktarının 14.5 milyar lira olması bekleniyor. Milletvekilleri tarafından halkın bu konuda merak edildiği onlarca soru Gıda ve Tarım Bakanının katılmış olduğu toplantıda gündeme taşındı. Bu süreç içerisinde yapılacak yeni çalışmaların Resmi Gazete'de yayınlanması ile birlikte hayata geçirildiği öğrenildi. 

Hükümet tarafından çiftçilere destek olmak onları en yeni gelişmelerden haberdar etmek ve bu süreç içerisinde tarımsal destek sistemi içerisinde almak için Çiftçi Kayıt Sistemini oluşturdu. Bu sistemin genel olarak çiftçilerden gelen istek üzerine oluşturulduğu açıklanırken pek çok çiftçi sisteme kayıt olmaya başladı. 2018 yılında artırılması planlanan ödemelerle birlikte pek çok sorun yaşayan çiftçinin derin nefes alarak rahatlamaları amaçlanıyor. 

2018 yılı hükümet desteği çiftçiye destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!