ABD’de Veriler Açıklandı! Dolar Fiyatları Sert Düştü!

ABD’de Veriler Açıklandı! Dolar Fiyatları Sert Düştü!
ABD’de Veriler Açıklandı! Dolar Fiyatları Sert Düştü! Dilek DEMİRLER

Dolar fiyatları yılın ilk haftasının sonunda 3.75 liranın altına düştü.

Dolar fiyatları yılın ilk haftasının sonunda 3.75 liranın altına düştü.

Dolar Yılın İlk Haftasını Düşüşle Kapattı

Geçtiğimiz hafta boyunca dolar fiyatları, Türk lirası karşısında olumlu bir seyir izlemiş, 3.80 lira civarında dolaşmıştı. Ancak Amerika’da açıklanan tarım dışı istihdam verileri ile ilgili yurtdışı kaynaklarından gelen son dakika haberleri dün dolar fiyatlarında hareketliliğe neden oldu. 2018 yılının ilk haftasının son iş gününde dolar ABD’den gelen veri haberlerinden etkilenerek düştü. Doların dünkü kapanış fiyatı 3.75 liranın altına inerek 3.7313 lira olarak kaydedildi.

3.73 Liraya Kadar İndi

Dolar fiyatları dün aşamalı bir şekilde düşüş sergiledi. Öğlen saatlerinde 3.78 lira olan dolar Amerika’da tarım dışı istihdam verilerinin açıklandığı ile ilgili haberlerin gelmeye başlaması ile birlikte yavaş yavaş düşerek 3.75 liraya indi. Tarım dışı istihdama dair verilerin beklenen rakamların altında gelmesinden etkilenen dolar fiyatları yüzde 0.37 oranında gerileyerek dün saat 16:30 civarında 3.7313 liraya kadar düştü.

25 Ekim’den Bu Yana En Düşük Rakam

Dolar fiyatlarında görülen bu düşüş 25 Ekim 2017 tarihinden bu yana kaydedilen en düşük rakam olarak kayıtlara geçti.

Dolar – TL paritesi, Türkiye’ye has risklerin sürüyor olmasına rağmen, yurtdışı piyasalarında görülen iyimserlik etkisiyle 2017 Ekim ayının sonundan beri en düşük seviyesini görmüş oldu. Dolar, izlediği aşağı yönlü yavaş seyrini haftanın son iş gününde de sürdürdü ve günü 3.73 liradan kapattı.

Euro da Geriledi

Dün gün içinde 3.73 liranın altına inme eğilimi de göstermesine rağmen, günün son işlemlerinde 3.7313 liradan alıcı buldu. Piyasalarda ve dolar fiyatlarında yaşanan bu ekonomik hareketlilikten euro fiyatları da etkilendi. Euro yurtdışı piyasalarında 1.2080 dolardan işlem gördü. Türkiye’de euro, dolar karşısında dün 4.51 liradan 4.4985 liraya kadar geriledi. 

Dolar fiyatları hafta boyunca dolar fiyatları Dolar fiyatları dün euro fiyatları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!