ABD'nin Ham Petrol Üretimi Ülke Tarihinin En Yüksek Seviyesinde!

ABD'nin Ham Petrol Üretimi Ülke Tarihinin En Yüksek Seviyesinde!
ABD'nin Ham Petrol Üretimi Ülke Tarihinin En Yüksek Seviyesinde! Tuğçe Gürel

Amerika Birleşik Devletleri'nin ham petrol üretimi günlük bazda ortalama olarak 10.25 milyon varil seviyesine ulaşarak, ülke tarihindeki en yüksek seviyeyi gördü.

Amerika Birleşik Devletleri'nin günlük ham petrol üretim miktarının, ülke tarihi göz önüne alındığında en yüksek seviyeye çıkarak yeni bir rekora imza attığı bildirildi. Amerika Birleşik Devletleri Enerji Enfermasyon İfaresi tarafından açıklanan veriler doğrultusunda, ülkedeki ham petrol üretiminin 27 Ocak 2018 ile 02 Şubat 2018 tarihleri arasında, bir önceki haftayla kıyaslandığında günlük ortalama bazda 332 bin varil artış yaşayarak 10.2 milyon varile ulaştığı bildirildi. 

ABD Yeni Bir Rekoru Gördü

Bu sayede Amerika Birleşik Devletleri'nin günlük ham petrol üretim miktarının ülke tarihindeki en yüksek seviyeyi görerek rekora imza attığı dile getirilirken, yine Amerika Birleşik Devletleri'nin en yüksek ham petrol üretim miktarının son olarak 1970 senesinin kasım ayı içerisinde günlük ortalama bazzda 10.04 milyon varili gördüğü ifade edildi. 

Geçtiğimiz hafta içerisinde Suudi Arabistan'ı üretim konusunda yakalayan Amerika Birleşik Devletleri, bu hafta gözlemlenen yükselmeyle birlikte Suudi Arabistan'ı arkasında bırakarak, dünya genelinde en büyük ikinci ham petrol üreticisi konumuna çıktı. 

OPEC'den elde edilen bilgiler doğrultusunda, ocak ayındaki  rapor dikkate alındığında, Suudi Arabistan'ın söz konusu üretiminin 2017 senesinin son ayı içerisinde günlük bazda 9.92 milyon varilden oluştuğu dile getirilmişti. 

Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu

Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Enerji Enformasyon İdaresi tarafından dün yayımlanan şubat ayına ait "Kısa Dönem Enerji Görünümü Raporu" doğrultusunda ise, Amerika Birleşik Devletleri'nin günlük ham petrol üretiminin bu sene içerisinde 10.6 milyon varil seviyesini görmesi, bir sonraki sene baz alındığında ise söz konusu rakamın 11.2 milyon seviyesine çıkarak, Rusya'yı geride bırakması öngörülüyor. 

Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri Enerji Enformasyon İdaresi ticari ham petrol stoklarının ise bahsi geçen dönem içerisinde 1.9 milyon varil artış göstererek 420.3 milyon varile çıktığını belirtti. Piyasa beklentilerinin ise stokların 3.2 milyon varil artış göstermesi yönünde olduğuna vurgu yapılırken, bir önceki haftada ham petrol stokları 6.8 milyon varil artmıştı. 

Amerika Birleşik Devletleri Suudi Arabistan OPEC Enerji Bilgi Yönetim İdaresi Enerji Enformasyon İdaresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!