Altın Fiyatları Haftayı Nasıl Kapattı? - 20 Ocak 2018

Altın Fiyatları Haftayı Nasıl Kapattı? - 20 Ocak 2018
Altın Fiyatları Haftayı Nasıl Kapattı? - 20 Ocak 2018 Dilek DEMİRLER

Dün itibariyle altın fiyatları Kapalıçarşı’da ne kadardı? Çeyrek altın haftayı kaç liradan kapattı? Ekonomi haberleri arasında yer alan altın fiyatlarına dair tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Dün itibariyle altın fiyatları Kapalıçarşı’da ne kadardı? Çeyrek altın haftayı kaç liradan kapattı? Ekonomi haberleri arasında yer alan altın fiyatlarına dair tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

Kapalıçarşı’da Altın Fiyatları

Dün Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gramı yüzde 0.74 oranında arttı ve haftanın son iş gününü 163.20 liradan kapattı. Dün Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altınının fiyatı 267 lira olurken, Cumhuriyet altınının fiyatı da 1.092 lira oldu. 24 ayar altının gram fiyatında yüzde 0.74 artış görülerek günü 163.20 liradan işlem görerek kapattı.

Haftanın son işlem günü olan cuma gününü altın fiyatlarının yükselişle sonlandırması altın yatırımcısının memnun olmasını sağladı. Cuma günü altın fiyatlarının ne kadar olacağını merak eden yatırımcılar fiyatların netleşmesi ile rahatladı.

Ons Altının Fiyatı da Arttı

Kapalıçarşı’da alım ve satımı yapılan diğer altın türlerinden olan ons altının fiyatında da artış görüldü. Ons altının fiyatı geçtiğimiz Perşembe günü itibariyle 1.324 dolar – 1.333 dolar arasında oldu. Cuma günü altının ons fiyatında yüzde 0.5 oranında artış kaydedilerek 1.332.8 dolardan alıcı buldu.

Ekonomi analistleri uzun süredir altın fiyatlarında yaşanan kazanç artışının yatırımcıları sevindirdiğini, bu artışta doların toparlanmasının ve jeopolitik risklerde görülen hareketlilik olduğunu söylediler.

Altın İthalatı 3.5 Kat Arttı

Türkiye’de gerçekleşen altın ithalatı 2017 yılında, 2016 yılına göre 3.5 kat arttı ve 370 tonluk ithalat rakamı ile tüm zamanların rekor seviyesine ulaştı. Geçtiğimiz yıl rekor seviyeye ulaşan altın ithalatı 2016 yılında 106.2 olarak kayıtlara geçmişti. 2017 yılının temmuz ayında altın ithalatı 62.9 tonluk rakamla rekor düzeyi buldu. Geçen yıl aylık ortalamada 21 ton altın ithal edildi. 

altın fiyatları Kapalıçarşı Kapalıçarşı’da Cumhuriyet altınının fiyatı ons altının fiyatı altın ithalatı 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!