Antalya 2.000 Futbol Takımına Ev Sahipliği Yapacak!

Antalya 2.000 Futbol Takımına Ev Sahipliği Yapacak!
Antalya 2.000 Futbol Takımına Ev Sahipliği Yapacak! Dilek DEMİRLER

Antalya, 2018 yılının başlarında çeşitli ülkelerden 2 bin futbol takımına ev sahipliği yapacak.

Antalya, 2018 yılının başlarında çeşitli ülkelerden 2 bin futbol takımına ev sahipliği yapacak.

Spor turizmi için uygun iklimi, FIFA kriterlerine uygun sahaları, otellerindeki hizmet ve teknik olanakları açısından oldukça uygun olan Antalya, 2018 ile birlikte Süper Lig, alt liglerden ve yurt dışındaki ülkelerden gelecek futbol takımlarını ağırlayacak.

Rezervasyonlar Yapıldı

Türklerin yanı sıra Rusya, Sırbistan, Slovenya, Avusturya, Romanya, Ukrayna, Kazakistan, Hırvatistan, Çekya, Macaristan ve Arap ülkelerinden futbol takımları rezervasyonlarını şimdiden yaptırdı.

Antalya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu kentte futbol turizmi için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Ülkemizin, Antalya'nın futbol turizmiyle adının tekrar duyulduğunu, 2018 ile birlikte Antalya'da futbol turizmi konusunda çok büyük hareketlilikler yaşanacağını, bu hareketliliğin ülkemizin tanıtımı ve ekonomisi için de faydalı olacağını dile getirdi.

En Çok Tercih Edilen Oteller Bellek'te

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Antalya Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Antalya'da 200'e yakın çim antrenman sahasının olduğunu, bunların büyük çoğunluğunun Belek'te olduğunu, futbol takımlarının çoğunluğunun Belek'teki otelleri seçtiğini söyledi. Ayrıca Antalya'da 3 büyük futbol sahasının olduğunu, bunlardan bir tanesinin 35 bin 500 kişilik Antalya Stadı, bir diğerinin ise 15 bin kişilik özel bir okulun stadı, diğerinin ise 10 bin kişilik Akdeniz Üniversitesi’nin stadı olduğunu dile getirdi. Spor turizminin 2017 yılının son zamanları itibariyle Türkiye ekonomisine yaptığı katkının 1 milyar dolardan fazla olduğunu düşündüklerini ifade etti.

Tesislerin Kamp Hedefi Yükseldi

Regnum Carya Golf Spa Satış ve Pazarlama Direktörü Dede Akkaş, 3 Ocak 2018 tarihinden itibaren mart ayının sonuna kadar 18 futbol takımını ağırlamayı planladıklarını söyledi. 2017 yılında sadece 10 ekibi ağırladıklarını, bu yıl kampta iki katına çıkma planlarının olduğunu dile getirdi.

Spor turizmi futbol turizmi Antalya'da futbol turizmi Türkiye Futbol Federasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!