Araç Sahipleri Dikkat! İlk Taksit Ödemeleri Başladı!

Araç Sahipleri Dikkat! İlk Taksit Ödemeleri Başladı!
Araç Sahipleri Dikkat! İlk Taksit Ödemeleri Başladı! Dilek DEMİRLER

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 2018 yılına ait ilk taksit ödemeleri başladı.

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 2018 yılına ait ilk taksit ödemeleri başladı.

MTV olarak bilinen Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin 2018 yılındaki ilk taksitlerinin ödemeleri başladı. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin 2018 yılını ilgilendiren ilk taksitlerinin nasıl ve nereden yapılacağı ile ilgili bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz.  

Ödemeler GİB’in Sitesinden Yapılabiliyor

Kısa adı GİB olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi web sitesinden yapılan duyuruya göre vergi mükellefleri 2018 yılına ait Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödemelerini GİB’in web sitesinden banka kartlarını ve kredi kartlarını kullanarak yapabiliyorlar. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mobil uygulaması, anlaşmalı bankaların mobil şubeleri, internet şubeleri, banka şubeleri ve vergi daireleri vasıtasıyla da gerçekleştirilebiliyor.

Her Yıl İki Taksitte Ödeniyor

İnternet yoluyla yapılan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri sırasında herhangi bir problem ile karşılaşılmasının önlenmesi amacıyla tarayıcıya direk olarak gib.gov.tr adresinin ya da ödeme yapılacak olan anlaşmalı bankanın web sitelerinin adresinin yazılması ve bu şekilde sitelere giriş yapılması tavsiye ediliyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi yılın ocak ayında ve temmuz ayında iki eşit taksit şeklinde ödeniyor.

Banka Şubelerinden de Ödeme Yapılabiliyor

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama Başkanlığın resmi internet sitesinde yayınladı. Açıklamada MTV ödemesi ile yükümlü olan araç sahipleri ödemelerini banka şubelerine ya da vergi dairelerine gitmeye gerek kalmadan internetten de ödeyebildikleri bildirildi. Mükellefler bankaların mobil, internet şubelerinden ya da GİB’in internet sitesine girerek yapabiliyorlar. Ancak internetten ödeme yapmak istemeyenler banka şubelerine veya vergi dairelerine giderek de ödeyebiliyorlar. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mobil uygulaması Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemeleri MTV ödemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!