Araç Sahiplerine Son Uyarı! Ödemelerinizi İhmal Etmeyin!

Araç Sahiplerine Son Uyarı! Ödemelerinizi İhmal Etmeyin!
Araç Sahiplerine Son Uyarı! Ödemelerinizi İhmal Etmeyin! Dilek DEMİRLER

Bu yıla ait Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödemeleri 1 Ocak 2018’de başlamıştı.

Bu yıla ait Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksit ödemeleri 1 Ocak 2018’de başlamıştı.

Ödemeler 1 Ocak 2018 Tarihinde Başlamıştı

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin 2018 yılına dair ilk ödemeleri için belirlenen ilk ödeme tarihi 1 Ocak 2018 olarak açıklanmıştı. MTV olarak bilinen Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini yapmayan araç sahiplerine son uyarılar yapılmaya başlandı. 2018 yılı MTV ödemesi nereye ve nasıl yapılır?

MTV Ödemeleri Nasıl Yapılır?

MTV ödemlerinin ilk taksitleri için ödeme dönemi devam ediyor. Kısa adı GİB olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesinde yayımlanan ilana göre vergi mükellefleri 2018 yılına dair ilk taksit ödemelerini GİB’in sayfasından banka kartları ve kredi kartları aracılığıyla yapabiliyorlar.

MTV Ödemesi Nerelerden Yapılır?

Ödemeler ayrıca GİB’in cep telefonlarına indirilebilen mobil uygulamasından da yapılabiliyor. Anlaşmalı olunan bankaların internet sitelerinden ya da bizzat banka şubelerinden yapılabilir. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini yapmak isteyen araç sahipleri kendilerine en yakın vergi dairelerinden ve PTT işyerlerinden de ödeme yapabilirler. Yetkililer internet yoluyla gerçekleştirilecek olan MTV ödemeleri için web tarayıcının adres çubuğuna gib.gov.tr adresinin direk olarak yazılmasının doğabilecek sorunların önüne geçeceğini söylüyorlar. Bu adresten yapılacak ödemeler için ana sayfada yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02.00 – 22:00 saatleri arasında girilebiliyor.

MTV Ödemeleri Tebliği Yayımlandı

Maliye Bakanlığı’nın belirlediği yüzde 14.47 yeniden değerleme oranına göre bazı harçlarda ve vergilerde arttı. Bu konu hakkındaki tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili bölümde yer alan bilgilere göre 2018 yılında ödenecek olan tutarlar araçların yaşlarına ve silindir hacimlerine göre değişiklik gösteriyor.

Motorlu Taşıtlar Vergisi MTV ödemesi nereye ve nasıl yapılır MTV ödemlerinin ilk taksitleri MTV ödemeleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!