Askerin Karavanası Devleştirilecek

Askerin Karavanası Devleştirilecek
Askerin Karavanası Devleştirilecek Elif İŞÇİ

Askerlerin günlük olarak yedikleri karavanaları özel şirketlerden alınıp devletleştirilecek.

Askerlerin günlük olarak yedikleri karavanaları özel şirketlerden alınıp devletleştirilecek. 

Son dönemlerde askerlikte bazı zehirlenme vakalarının yaşanması ve durumların giderek artması çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Bunun ardından son dönemlerde araştırma başlatılmış ve özel şirketlerin askerlere gönderilen yemekler için yeterince özenmedikleri ortaya çıktı. Bu durum karşısında şirketler hakkında soruşturma başlatıldı. Devleti koruyan askerlerin beslenmesine dikkat etmeyen özel şirketler için önemli bir çalışma başlatıldı. 

Ölümlerin yaşanmasının ardından sistem üzerinde birtakım değişikliklerin yapılmasına karar verildi. Özel sektörden alınan işlemlerin sonrasında devlet tarafından gerçekleştirilmesine karar verildi. Özel sektör tarafından üretilmiş olan gıda maddelerinin sadece zorunlu haller dışında verilmesine karar verildi. 

Karavanalar Devlet Tarafından Dağıtılacak

Nurettin Canikli tarafından yapılan açıklamaların ardından kamu kurumları tarafından üretilen gıda maddelerinin her zaman için daha kaliteli olduğu tespit edildi. Kamu kurumlarının ürettikleri malzemelerin kullanılması ile birlikte ücretlerde de büyük oranda düşüş yaşanacak. Kamu kurumlarının ihaleye girmeleri için açık anlamda bir ihale yapılacak. 

İhaleye şimdiye kadar katılacak olan 6 7 adet büyük firmanın belirlendiği ifade edildi. Askerlerin beslenmesi için en kaliteli ürünlerin seçilmesi için çalışmalar yapılacak. Fiyatlar doğal olarak düşecek. Askerlerin beslenme açısından güçlük çekmelerini engelleyecek olan her türlü durumun ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Yeni sistemin kullanılmaya başlamasının ardından geçmişte yaşanan sorunların üzerine sünger çekilmiş olacak. Çalışmalar ilerleyen günlerde hayata geçirilmiş ve askerlerin yararına bir çalışma gündeme getirilmiş olacak. Milli Savunma Bakanı süreci desteklediğini anlattı. 

askerlerin karavanası özel sektör devletleştirilecek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!