AVM Otoparklarında Yapılan Kazalar ile İlgili Açıklama!

AVM Otoparklarında Yapılan Kazalar ile İlgili Açıklama!
AVM Otoparklarında Yapılan Kazalar ile İlgili Açıklama! Dilek DEMİRLER

Tüketici Hukuku Enstitüsü Başkanı Hakan Tokbaş, vatandaşları AVM otoparklarında yapılan trafik kazaları ile ilgili uyardı.

Tüketici Hukuku Enstitüsü Başkanı Hakan Tokbaş, vatandaşları AVM otoparklarında yapılan trafik kazaları ile ilgili uyardı.

Hukuka ve Kanunu Uygun Davranmıyorlar

Tüketici Hukuku Enstitüsü Başkanı Hakan Tokbaş, AVM’lerdeki otoparklarda gerçekleşen trafik kazaları ile ilgili vatandaşları uyarı niteliğinde bir açıklama yaparak, bazı sigort6a şirketlerinin bu kazaların karayollarında olmamasını gerekçe göstererek ödeme yapmama yoluna gittiğini, müşterilerinin zararını karşılamadığını, şirketlerin bu tutumunun hukuka ve kanuna uygun olmadığını söyledi.

İzmir’de Gerçekleşen Kaza Mahkemeye Taşındı

Hakan Tokbaş, alışveriş merkezlerinde bulunan otoparklarda yapılan trafik kazaları ile ilgili bazı sigorta şirketlerinin kanuna ve hukuka aykırı davranış sergilediğini, kazanın karayolu dışında gerçekleşmediğini bildirerek zararı karşılamadıklarını, bunun hukuk ve kanuna uygun olmadığını söyleyerek uyarda bulundu.

İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında bir vatandaşın kullandığı şirket aracıyla kaza yapmasının ardından gündeme gelen konu ile ilgili konuşan Hakan Tokbaş, vatandaşların bu gibi bir durumla karşılaştıklarında dikkatli olmalarını vurguladı.

Sigorta Şirketleri AVM’lerdeki Kazalardan da Sorumlu

İzmir’de bir AVM’de iki araç çarpıştı ve araçlarda hasar meydana geldi. Tutanak tutulmasından sonra araçlardan birinin sahibi sigorta şirketini bu durumdan haberdar etti. ancak şirket, trafik kazasının karayolunda yapılmadığını söyleyerek zararı karşılamaya yanaşmadı. Aracın sürücüsü kendi olanakları ile aracın hasarını tamir ettirdi. Diğer yandan da sigorta şirketine bu konu hakkında dava açtı. Ancak dava dosyasının yollandığı Adli Tıp Kurumu İstanbul Trafik İhtisas Dairesi kazanın bir alışveriş merkezinin otoparkında meydana gelmiş olmasından dolayı trafik kazası niteliğinde olduğunu bildirerek dosyayı geri yolladı.

Hakan Tokbaş ise yaptığı açıklamada sigorta şirketlerinin ilgili kanun gereği alışveriş merkezlerinde gerçekleşen trafik kazalarından da sorumlu olduğunu, hasara dair gerekli ödemenin yapılması gerektiğini ve bunun yanlış verilmiş bir karar olduğunu bildirdi. 

Tüketici Hukuku Enstitüsü Tüketici Hukuku Enstitüsü Başkanı Hakan Tokbaş otoparklarda yapılan trafik kazaları İstanbul Trafik İhtisas Dairesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!