Bağ – Kur’a Borcu Olanlara Müjde! Emekli Olma Şansı Doğdu!

Bağ – Kur’a Borcu Olanlara Müjde! Emekli Olma Şansı Doğdu!
Bağ – Kur’a Borcu Olanlara Müjde! Emekli Olma Şansı Doğdu! Dilek DEMİRLER

Bağ – Kur’a olan borçlarından dolayı emekli olamayanlar için müjde niteliğinde bir haber geldi.

Bağ – Kur’a olan borçlarından dolayı emekli olamayanlar için müjde niteliğinde bir haber geldi.

Bağ – Kur Borçlularına Emeklilik Hakkı Doğdu

Emekli olamamalarının nedeni Bağ – Kur’a olan borçları olan kişiler için emekli olma hakkını doğuran sevindirici bir haber geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol anlaşmasına göre Bağ – Kur borcu olanlar emekli olabilecekler. Bağ – Kur’a olan borcundan dolayı emekli olamayanlara Ziraat Bankası tarafından kredi sağlanacak. Banka’nın bu durumda olan kişilere uygulayacağı aylık faiz oranının da 1.28 olduğu açıklandı.

İmza Törenine Jülide Sarıeroğlu da Katıldı

Sosyal Sigortalar Kurumu ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle Bağ – Kur’luların yararlanacağı 1.29 aylık faiz oranı olan kredi imkanı ile emekli olabilecekler. Kuruma olan borçlarını bu kredi sayesinde kapatma şansları olacak. Sosyal güvenceleri Bağ – Kur’dan olup sigorta prim borcu olan kişiler bu sebepten dolayı emeklilik hakkını da elde edemiyorlar. Ziraat Bankası’ndan kullanacakları kredi sayesinde bu durumda olan kişiler artık emekli olabilecekler. SSK ve Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşmanın imza törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu da katıldı.

Kredi Borcu 48 Ay Maaştan Kesiliyor

İmza törenine katılan Jülide Sarıeroğlu protokol anlaşması ve yeni uygulama hakkında konuştu. Sarıeroğlu, Bağ – Kur borcundan dolayı emekli olamayan kişilerin Ziraat Bankası’ndan 1.28 faiz oranıyla kredi kullanabileceklerini, kredi taksit ödemelerinin emekli olduktan sonra maaşlarından kesileceğini, kredinin vadesinin 48 ay olduğunu, emekli olduktan 48 ay sonra borçların bittiğini, maaşlarını kendileri alabileceklerini, bu imkandan yararlanmak üzere Ziraat Bankası’na kredi başvurusu yapacak olan esnafların geçmiş dönemlerde bulunan borç sorgulamalarının göz önünde bulundurulmayacağını söyledi.

Prim Oranlarının Düşürülmesi Esnafı Rahatlattı

Ziraat Bankası ile Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzaların atıldığı Emeklilik Hakkı Doğmuş Bağ – Kur’lu Esnafa Kredi Sağlanması Protokolü’nden de bahseden Bakan Sarıeroğlu, şu an itibariyle Türkiye’de bulunan Bağ – Kur’lu sayısının 2 milyon 900 bin kişi olduğunu, Bağ – Kur’dan emekli olan kişi sayısının da 6 milyon 600 olduğunu, bu kişilerin primlerinde hayata geçirilen yeni düzenlemelerin esnafı bir miktar rahatlattığını, Bağ – Kur primlerinin yüzde 40 oranından yüzde 34.5 oranına çekildiğini de belirtti.

Bağ – Kur’a olan borç Sosyal Güvenlik Kurumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Ziraat Bankası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!