Bakan Bülent Tüfenkci’den Çiftlik Bank Açıklaması!

Bakan Bülent Tüfenkci’den Çiftlik Bank Açıklaması!
Bakan Bülent Tüfenkci’den Çiftlik Bank Açıklaması! Dilek DEMİRLER

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank olarak bilinen oluşumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank olarak bilinen oluşumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank’ın sanal ortamda saadet zinciri oluşumu şeklinde görüldüğünü söyledi.

İnsanları Kandırıyorlar            

Bülent Tüfenkci, İstanbul’da gazetecilerin sorularını cevapladı. Tüfenkci, Bakanlık tarafından inceleme başlatılan Çiftlik Bank’ın hakkında sorulan bir soruya özellikle son dönemlerde somut bir mal ya da hizmetin satışı olmaksızın sanal ortamda kişilere yüksek kar elde edeceklerini vaat ederek, oyun pazarlaması, sanal para pazarlaması yapanların çoğaldığını, kimilerinin de sanal çiftlikler üzerinden bunu yaptığını, gerçek çiftlik kurduklarını iddia ettiklerini, reel piyasalarla örtüşmeye kar vaatlerinde bulunduklarını, insanları aldattıklarını, bir anlamda saadet zinciri kurduklarını söyledi.

Bakanlık İncelemelerini Sürdürüyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çiftlik Bank adlı oluşum ile ilgili incelemelerin hala devam ettiğini, son olarak “bank” kelimesinden dolayı 3 ay süreyle reklam yasağı getirildiğini, oluşumun reklamlarının yasaklandığını, bunun sebebinin de izinsiz olarak faaliyette bulunulması olduğunu, esas yürütülen faaliyetlerle ilgili incelemelerin Bakanlık yetkilileri tarafından sürdürüldüğünü, şu anda görünenin sanal ortamda saadet zinciri oluşumu olduğunu, ortada gerçek bir ticaret olup olmadığının incelemeler sonucundaki raporlarla belirleneceğini de belirtti.

Bakan Tüfenkci Vatandaşları Uyardı

Bakan Tüfenkci, sanal ortamda herhangi bir hizmet ya da mal alım satımına dayanmayan ticaretin yasal olmadığını, vatandaşların bu konuda çok dikkatli olması gerektiğini, aksi halde büyük zararlar görebileceklerini, geçmiş tarihlerde bu gibi oluşumlarla ilgili tecrübe edilenlerin olduğunu söyleyerek uyarıda bulundu.

Bülent Tüfenkci, açıklamasında ayrıca e – ticaret sitelerine kayıt zorunluluğunun getirildiğini, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile ortak yürüttükleri ortak çalışmalar sürdürüldüğünü de sözlerine ekledi.  

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci sanal para pazarlaması Çiftlik Bank e – ticaret sitelerine kayıt zorunluluğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!