Bakan Tüfenkci'den Saadet Zinciri Hakkında Önemli Uyarılar!

Bakan Tüfenkci'den Saadet Zinciri Hakkında Önemli Uyarılar!
Bakan Tüfenkci'den Saadet Zinciri Hakkında Önemli Uyarılar! Tuğçe Gürel

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci basın mensuplarına saadet zincirleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci saadet zinciri hakkında uyarılarda bulunarak vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tüfenkci, son zamanlarda sanal çiftlik oyunlarının gündeme gelmiş olması ve bu şekildeki piramit zincirleriyle vatandaşların mağdur olması hakkında değerlendirmelerde bulunarak, bahsi geçen konularda fazlaca şikayet aldıklarını dile getirdi. 

Piramit Zincirleri Yeni Üyelerin Parasını Eski Üyelere Veriyor

Bu piramit zincirlerinin genellikle bir ürün ticareti ya da hizmet ticareti yapmadan, sistemi gizlemek amacıyla göstermelik ürünler üstünden yapıldığını aktaran Tüfenkci, yeni üyeliği bulunan kişilerin sisteme yatırdığı paraların, eski üyelere verildiğini dile getirdi. 

Bu sistemlerin çok sayıda kişinin para kaybetmesine ve az sayıda kişinin ise para kazanmasına yönelik olduğuna dikkatleri çeken Tüfenkci, söz konusu sistemlerin, kurucu kişilere para kazandırarak, bazı kişilere para ve zaman kaybı yarattıktan sonra son bulduğunu ifade eti. 

Bu tür sistemlerin en belirgin olan özellikleri arasında "garantili kazanç" şeklinde yapılan söylemler olduğunu dile getiren Tüfenkci, bu sistemlerde güven sağlamak için ilk giren kişilere bir miktar para ödendiğine dikkatleri çekti. 

Bazı Sistemler Bakanlıkça Denetim Kapsamına Alındı

Bakan Tüfenkci açıklamasında çoğunlukla piramit sistemlerin internet reklamcılığı, sanal çiftlik oyunları, bulut depolama şeklindeki unsurlardan oluştuğunu vurgulayarak, bu sistemlerin yurt dışındaki bazı ülkelerde yasa dışı olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye'de ise kanun ile yasaklama getirildiğine işaret eden Tüfenkci, mevcut durumda bulunan bazı sistemlerin bakanlık tarafından denetime alındığını dile getirdi.

Vatandaşlara bahsi geçen konu hakkında dikkatli davranmaları gerektiğini aktaran Tüfenkci, vatandaşların ileriki zamanlarda mağduriyet yaşamaması adına bu sistemlere üye olmaması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

piramit zinciri Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Bülent Tüfenkci Saadet zinciri Çiftlik Bank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!