Baz İstasyon Kurulum Sorunlarına Çözüm Getirildi!

Baz İstasyon Kurulum Sorunlarına Çözüm Getirildi!
Baz İstasyon Kurulum Sorunlarına Çözüm Getirildi! Dilek DEMİRLER

Baz istasyonları kurulumu için işletmelerin izlemesi gereken bürokratik süreçler azaltıldı.

Baz istasyonları kurulumu için işletmelerin izlemesi gereken bürokratik süreçler azaltıldı.

Bu konuya ilişkin açıklama yapan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, özellikle yer seçim konusunda yaşanan bürokratik işlemlerin azaltıldığını belirtti. Aynı zamanda belediyelerde izlenecek süreçlere de bazı standartlar getirilecek.

Bilgi Toplumunun Gelişimi Önemli

Elektronik haberleşme istasyonlarının kurulumunda yaşanan pek çok engelin ortadan kalktığını dile getiren Bakan Ahmet Arslan, bilgi toplumunu geliştirmenin son derece önemli olduğunun altını çizdi. Bunu kolaylaştırmanın en iyi çözüm yollarından birisinin engelleri ortadan kaldırmak ve gelişimleri sürekli hale getirmek olduğunu belirtti. 4.5 G ve 5 G teknolojisi alt tabanına sahip olan bu tür istasyonların daha fazla kurulması gerektiğini söyledi. Arslan, bu süreçleri Bakanlık olarak yakından inceleyeceklerini, sürekliliğinin sağlanacağını da sözlerine ekledi.

İstasyon Kurulumunda Problemler Aşıldı

En önemli konulardan biri haline gelen belediye ve işletmeciler arasında ki alt yapı kurulum sorunları artık ortadan kalkacak. Gereksiz bürokratik süreçlere artık sınır konulacak. Belediyeler bundan böyle işletmecilere, elektronik haberleşme kurumu yapmak için yer seçim belgesini sorunsuz şekilde verecek. Öncelerde ücreti yatırılmasına rağmen 20 günde verilmeyen yer seçim belgeleriyle ilgili sorunlar ortadan kaldırılacak.

Yer Seçiminde Bürokrasi Azaldı

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, müjdeyi vererek bundan sonra mobil istasyon kumak isteyen işletmeciler için yer seçim karmaşası olmayacağını dile getirdi. Mobil istasyon kurulumu yapılacağında yer seçim belgesi talep edilmeyecek olması işletmeciler nezdinde sevinç yarattı. Teşviki daha fazla arttırmanın yollarını aradıklarını dile getiren Bakan Arslan, bu durumu inşa etmek için de istasyonu ilk kuran işletmeci tarafından yer seçim belgesinin alınacağını söyledi. Buna göre revizyon yapma ve kira sözleşmesi yenileme girişiminde bulunacak işletmelerde yer seçim bürokrasisi söz konusu olmayacak.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı 4.5 G ve 5 G teknolojisi Mobil istasyon kurulumu kira sözleşmesi yenileme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!