Bitcoin Fiyatları Önümüzdeki Yıl 1.000 Dolara mı İnecek?

Bitcoin Fiyatları Önümüzdeki Yıl 1.000 Dolara mı İnecek?
Bitcoin Fiyatları Önümüzdeki Yıl 1.000 Dolara mı İnecek? Dilek DEMİRLER

Bitcoin fiyatları ve kripto para piyasalarında yaşanan son gelişmeler dünya gündemindeki yerini koruyor.

Bitcoin fiyatları ve kripto para piyasalarında yaşanan son gelişmeler dünya gündemindeki yerini koruyor.

Ekonomistlerden İki Ayrı Fikir

Bitcoin fiyatları geçen hafta 10 bin dolardan daha düşüğe indikten sonra tekrardan yükselişe geçti. Yatırımcılar Bitcoin fiyatlarını dikkatle takip ederken, ABD’li ekonomistlerden değişik fikirler ortaya koyuyorlar. Ekonomi analisti Tom Lee, Bitcoin fiyatlarının 125 bin doları bulacağını söylerken, Peter Boockvar fiyatların yüzde 90 oranında düşüş göstereceğini söyledi.

2018 yılının girmesiyle birlikte Bitcoin fiyatları yüzde 40 oranında değer kaybı yaşadı. Bir yandan yatırımcılar sanal para birimlerinin geleceğinin ne olacağını merak ederken, bu sabah Bitcoin fiyatları 11 bin dolar – 12 bin dolar arasındaki seyrini sürdürüyor.

Kripto Paralarda Büyük Düşüş Yaşanacak

Ünlü ekonomi analisti Tom Lee, geçtiğimiz hafta Bitcoin fiyatları ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde fiyatların 2022 yılında 125 bin dolar seviyesine çıkacağını iddia etti. Tom Lee’nin bu açıklamasına ekonomi analisti Peter Boockvar’dan geldi. CNBC’de bir yayına katılan Petr Boockvar kripto paralarda destansı olarak adlandırılabilecek bir düşüş yaşanmasını beklediğini söyledi.

ABD borsası analistlerinden Peter Boockvar, Bitcoin fiyatlarında büyük bir çöküş yaşanacağını, bu çöküşün aniden mi yoksa yavaş yavaş mı olacağını kestiremediğini, kripto para piyasalarının yüzde 90 oranında küçüleceğini tahmin ettiğini söyledi.

Önümüzdeki Yıl 1.000 – 3.000 Dolar Civarına Düşecek

Bleakley Yatırım Grubu’nda baş yatırım direktörü olarak görev yapan Peter Bloockvar, kripto para piyasaların öncelikle Bitcoin olmak üzere büyük bir balon olduğunu, sistemde şimdiden hava kaçakları olmaya başladığını, önümüzdeki yıl Bitcoin fiyatlarının 1.000 dolar ile 3.000 dolar arasında olacağını, Amerikan Merkez Bnkası da dahil olmak üzere faiz oranlarının yükselmesi sebebiyle bir çöküş yaşanacağını, sanal para piyasalarının çökmesinin yatırımcıların riskli olan aktif değerlere bakış açısını da değiştireceğini ifade etti. 

Bitcoin fiyatları ABD borsası kripto para Bitcoin fiyatları geçen hafta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!