Booking.com Türkiye’ye Geri Dönmek İstediğini Açıkladı!

Booking.com Türkiye’ye Geri Dönmek İstediğini Açıkladı!
Booking.com Türkiye’ye Geri Dönmek İstediğini Açıkladı! Dilek DEMİRLER

Boooking.com adlı online otel rezervasyonu şirketi, yaptığı açıklamada Türkiye pazarına geri dönmek istediklerini bildirdi.

Boooking.com adlı online otel rezervasyonu şirketi, yaptığı açıklamada Türkiye pazarına geri dönmek istediklerini bildirmesi gündem haberleri arasında bulunuyor. 

Yeniden Türkiye Pazarında Olmak İstiyorlar

Booking.com tarafından yapılan açıklamada şirketin yeniden Türkiye pazarında olmak istediği ve bu konu ile ilgili görüşmelerin yetkililerce yürütüldüğü bilgisine yer verildi.

Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği tarafından Booking.com hakkında açılan davanın sonucunda şirketin Türkiye’de sürdürdüğü faaliyetleri durdurulmuştu. Şimdi ise Booking.com tarafından yapılan açıklama geldi ve Türk devletinden düzeltme talep ettiklerini, kendilerine kesilen cezaları ödemeyi kabul ettikleri ile ilgili haberlere cevap verildi.

Cezalar ile İlgili Konuşmadılar

Aylardır Türkiye’deki yetkililer ile istişare halinde oldukları ve Türkiye’deki turizm pazarına yeniden dönmek için gereken temasları gerçekleştirdikleri bilinen Hollanda menşeili şirket Booking.com, kesilen cezaları ödemeyi kabul ettikleri konusunda bir açıklama yapmadı. Türk hükümeti ile gerekli görüşmelerin ve uzlaşma yolundaki çabaların devam ettiğini söyledi.

Ahmet Temurci’den Açıklama Geldi

MÜSİAD Hizmetler Sektörü Kurulu tarafından Antalya şubesinin ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye’de Turizm Trendleri” konulu Türkiye İstişare Toplantısı’nda bir konuşma yapan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Ahmet Temurci, uzun süredir Türkiye’deki faaliyetlerine devam edemeyen Booking.com adlı sitenin yetkilileri ile görüşme halinde olduklarını, site yetkililerinin Booking.com’a Türkiye tarafından kesilen cezayı ödemeyi kabul ettiklerini, bu şartlar yerine getirildiği takdirde görüşmelerden olumlu sonuç çıkacağını ve yakın bir zamanda Booking.com sitesinin Türkiye’deki faaliyetlerine yeniden başlayabileceğini söyledi.

Türkiye tarafından Booking.com adlı online otel rezervasyonu sitesinin faaliyetlerinin ülkemizde durdurulması turizm çevrelerini ikiye bölmüştü. Booking.com sitesinin yeniden faaliyete geçecek olması otelcileri de ayrıca mutlu etti. 

Boooking.com Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği MÜSİAD Hizmetler Sektörü online otel rezervasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!