Çağrı Merkezlerine Devlet Özel Teşvik Sağlıyor!

Çağrı Merkezlerine Devlet Özel Teşvik Sağlıyor!
Çağrı Merkezlerine Devlet Özel Teşvik Sağlıyor! Dilek DEMİRLER

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında süper teşvikler verilecek. Elektrik faturalarının yüzde 30’luk kısmını devlet karşılayacak.

Cazibe Merkezleri Programı kapsamında süper teşvikler verilecek. Elektrik faturalarının yüzde 30’luk kısmını devlet karşılayacak.

Elektrik Faturalarının Yüzde 30’u Devletten

Devlet tarafından Cazibe Merkezleri Programı kapsamında yeni süper teşvikler verilecek. Bu teşviklerin arasında elektik faturasının yüzde 30’luk kısmının devlet tarafından ödenecek olması, çağrı merkezleri ve veri merkezleri yatırımlarına özel teşviklerin sağlanacak olması yer alıyor. Programa göre belirlenen 23 il var ve bu illerde imalat sektörüne yatırım yapanlar da devlet tarafından desteklenecek.

Program 23 İli Kapsıyor

Devlet tarafından ülkemizdeki gelir dağılımının eşit olmasının sağlanması, istihdamın az gelişmiş olan bölgelerde artırılması, ihracat ve üretime destek verilmesi amacıyla önemli bir adım daha atıldı. Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan 23 ili içine alan Cazibe Merkezleri Programı ile yeni süper teşvik paketleri hayata geçirildi.

Ekonomi Bakanlığı Destek Programını Açıkladı

Bu bölgelerdeki 23 ilde çağrı merkezi, veri merkezi ve imalat sektörlerine yatırım yapanların harcadıkları elektriğin en fazla yüzde 30’u devlet tarafından karşılanacak. Elektrik harcamalarının 3 yıl süre boyunca işletmeler bazında 10 milyon liraya kadar olan kısmının azami yüzde 30’unu devlet ödeyecek. Ekonomi Bakanlığı tarafından Cazibe Merkezleri Programı kapsamında olan iller ve bu illerde hangi yatırımlara devlet desteği verileceği açıklandı.

En Az 200 Kişiye İş İmkanı Verilme Şartı

Devlet desteklerinden yararlanmak isteyenlerin çağrı merkezi sektöründe yaptıkları yatırımlarda en az 200 kişiyi çalıştırmaları gerekiyor. Veri merkezleri üzerine yatırım yapanların devlet desteklerinden yararlanmaları için de en az 5 bin metrekarelik alana konuşlanmış olmaları gerekiyor. Devlet destekleri için başvuruda son tarih ise 31 Aralık 2020 olarak açıklandı.

Bakanlığın Bütçesinden Teşviklere 2 Milyar Lira

Cazibe Merkezleri Programı ile 23 ile özel teşvik verilerek ekonomik katkı sağlayacak olan uygulama ile 350 binden fazla kişinin istihdam edilmesi planlanıyor. Şu ana kadar bu destekler için 92 milyar liralık yatırımı kapsayan başvuru yapıldı. Ekonomi Bakanlığı’nın 2018 yıl bütçesinden bu teşvikler için 2 milyar lira aktarılacak.

Cazibe Merkezleri Programı yeni süper teşvik paketleri hangi yatırımlara devlet desteği Devlet destekleri için başvuru
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!