Dört Büyük Futbol Kulübünün Borcu 5 Yılda Yüzde 248 Arttı!

Dört Büyük Futbol Kulübünün Borcu 5 Yılda Yüzde 248 Arttı!
Dört Büyük Futbol Kulübünün Borcu 5 Yılda Yüzde 248 Arttı! Dilek DEMİRLER

Türkiye’deki futbol kulüplerinin içinde olduğu ekonomik sorunlar her gün daha da kötüye gidiyor.

Türkiye’deki futbol kulüplerinin içinde olduğu ekonomik sorunlar her gün daha da kötüye gidiyor.

Türk futbol kulüpleri ekonomik sıkıntıları devam ediyor. Ülkenin dört büyük kulübü olarak bilinen Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’un toplam borcu 7 milyar liraya geçti.

Futbol kulüplerinin mali kongrelerinde açıkladıkları bilançolarından ve KAP olarak bilinen Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptıkları açıklamalardan Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un toplam burcunun 7 milyar 172 milyon 845 bin 333 lira olduğu öğrenildi.

En Çok Borcu Olan Kulüp Galatasaray

Geride kalan 2017 yılında yapılan açıklama ve kamuoyu ile paylaşılan verilere göre Galatasaray, Türkiye’deki dört büyük futbol kulübü arasında en çok borcu olan futbol kulübü olarak dikkat çekiyor.

İkinci Sıra Beşiktaş’ın

Futbol kulüplerinin arasında ikinci sırada yer alan en çok borcu olan kulüp Beşiktaş oldu. Beşiktaş’ın toplam borcunun 1 milyar 885 milyon 855 bin 665 lira olduğu öğrenildi.

Fenerbahçe Üçüncü Sıradaki Takım Oldu

En çok borcu olan futbol takımları sıralamasında en çok borcu olan üçüncü takım Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe’nin güncel toplam borcu 1 milyar753 milyon 568 bin 653 lira olduğu öğrenildi.

Dördüncü Trabzonspor

Trabzonspor da Türkiye’nin dört büyük futbol takımı arasında en çok borcu olan dördüncü takım olarak dikkat çekti. Trabzonspor’un toplam borcu 948 milyon 421 bin 15 bin lira olarak açıklandı.

Borçlarda Yüzde 248 Artış

Türkiye’nin “dört büyükleri” olarak bilinen futbol kulüplerinin borcunda son 5 yılda büyük artış görüldü. Kulüplerin borcu 2012 yılının ağustos ayında 4 futbol kulübünün toplam borcu 2.1 milyar liraydı. Borçlar 2013 yılında yüzde 25 oranında artış gösterdi ve 2.6 milyar liraya çıktı.

2014 yılında futbol kulüplerinin borcu yüzde 35 oranında arttı ve 3.5 milyara yükseldi. 2015 yılında 4.6 milyar lira olan borçta yüzde 32 oranında artış görüldü. 

en çok borcu olan futbol kulübü ol Beşiktaş’ın toplam borcunun Fenerbahçe’nin güncel toplam borcu Trabzonspor’un toplam borcu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!