E – Ticaret Sitelerine Güven Damgası Sistemi Geliyor!

E – Ticaret Sitelerine Güven Damgası Sistemi Geliyor!
E – Ticaret Sitelerine Güven Damgası Sistemi Geliyor! Dilek DEMİRLER

Türkiye’de e – ticaret sitelerinin kullanıcılara güven vermelerinin sağlanması amacıyla “Güven Damgası Sistemi” oluşturuluyor.

Türkiye’de e – ticaret sitelerinin kullanıcılara güven vermelerinin sağlanması amacıyla “Güven Damgası Sistemi” oluşturuluyor.

E – Ticaretin güven Vermesi Sağlanacak

Ülkemizde e – ticaretin ve ihracatın daha yaygın hale getirilmesi kapsamında tüketicilere güven vermek amacıyla “Güven Damgası Sistemi” oluşturulacak. E – İhracat Stratejisi ve Eylem Planı içeriğinden edinilen bilgilere göre tüketicilerin e – ticaret kullanımlarının artırılması ve internetten yapılan alışverişlerde güvenin oluşturulması için yeni bir sistemin kurulacağı öğrenildi.

E – İhracata Destek Verilmiş Olacak

Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, TİM olarak kısaltılan Türkiye İhracatçılar Meclisi ve TOBB olarak kısaltılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından geniş kapsamlı bir çalışma yürütülüyor. Çalışma sonucunda e – ihracat alanında güvenin artırılmasının ve gereken tedbirlerin alınmasının sağlandığı yeni bir sistem hayata geçirilecek. Sistem kapsamında e – ticaret siteleri işaretlenecek ya da güven damgası taşıyacak.

Tüm Detaylar 2018 Yılının Son Çeyreğinde Belli Olacak

Güven Damgası Sistemi’nde hizmet sağlayıcı olanlar ve aracılık hizmeti sunanlar çeşitli güvenlik ve hizmet kalitesi standartlarına uymak durumunda olacaklar. Güven damgası sağlayıcılarının hangi faaliyetlerde bulunacağı ve yükümlülüklerinin neler olacağı ile ilgili maddeler de yapılan çalışmada belirlenecek. 2018 yılının son çeyreklik bölümünde bu konu hakkındaki bütün hususlar belirlenmiş olacak.

Yurtdışı Satışlarında Güven Sağlanacak

E – ticaret sitelerini ilgilendirecek olan Güven Damgası Sistemi ile internetten satış yapan siteler küresel anlamda güven damgası sağlayan diğer kuruluşlardan da akreditasyon almış olacaklar. Bu sayede siteler aracılığıyla gerçekleşecek olan yurtdışı satışlarında tüketicinin güveni sağlanmış olacak.

Tüketicilerin Haklarını Koruyacak Hukuki Düzenleme Yapılacak

Ayrıca e – ticaret sitelerinde satılan ürünler konusunda tüketicilerin haklarının koruma altına alınması amacıyla hukuki altyapıda da değişiklikler yapılacak. Yine 2018 yılının son çeyreğinde bu kapsamda satışa sunulacak olan ürünlerin uygunluğunun denetlenmesi ile ilgili mevzuat oluşturulacak.

Güven Damgası Sistemi E – İhracat Stratejisi ve Eylem Planı e – ihracat E – ticaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!