Ekmek Fiyatları Yönetmeliği Yeniden Düzenlendi

Ekmek Fiyatları Yönetmeliği Yeniden Düzenlendi
Ekmek Fiyatları Yönetmeliği Yeniden Düzenlendi Dilek DEMİRLER

Ekmek ile ilgili yeni tarifenin belirlenmesi aşamasında yeniden düzenlemeye gidildi.

Ekmek ile ilgili yeni tarifenin belirlenmesi aşamasında yeniden düzenlemeye gidildi.

Yönetmelik Resmi Gazete’de Yayımlandı

Ekmek fiyatlarında yeniden düzenlemeye gidildi. Azami fiyat tarifelerinin belirlenmesi ile ilgili aşamada ekmekle ilgili yapılan düzenlemeye göre ekmeğe dair fiyat tarifesi belirlenirken Gümrük ve Ticaret Bakanlığı da söz sahibi olacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hazırladığı Tacir ve Sanayiciler Tarafından Üretilen Mal ve Hizmetlerin Azami Fiyat Tarifelerinin düzenlenmesi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik son haline getirilerek Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tarife Belirlenirken Heyetin Değerlendirmesi Alınacak

Bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemede yer aldığına göre, Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’nde tanımlanmış haliyle ekmeğe ilişkin tarifenin belirlenmesi sürecinde ilgili odanın yönetim kurulu 15 gün zarfında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü ve Ticaret İl Müdürü ile birlikte esnaf ve sanatkar odaları birliği, ilgili belediyeyi temsil eden yetkililer ve tarifenin düzenlenmesinde rol alan odanın temsilcilerinden oluşan bir heyetin değerlendirmesi alınacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Fikri de Alınacak

Oluşturulan heyetin yapacağı değerlendirme ve konuyla ilgili meslek komitesinin fikri de alındıktan sonra yönetim kurulu tarafından oluşturulan ekmek tarifesi ile ilgili teklif için daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın fikrine başvurulacak. Oluşturulan tarife bakanlığın fikri de alındıktan sonra yapılacak olan toplantıda oda meclisi üyelerinin onaylaması için sunulacak.

Ayrıca konu ile ilgili Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun esnaf ve sanatkarlar tarafından üretilmiş olan mal ve hizmetlerin fiyat tarifelerini ilgilendiren yönetmelikte değişiklik yapılması ile ilgili yönetmelik de onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Ekmek fiyatları Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ Ekmek Çeşitleri ekmek tarifesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!