Emeklinin Maaş Mağduriyeti Çözülecek

Emeklinin Maaş Mağduriyeti Çözülecek
Emeklinin Maaş Mağduriyeti Çözülecek Elif İŞÇİ

Memur hatası sebebiyle kesilen emekli maaşlarının mağduriyet yaşatmamaları için çalışma tamamlandı.

Memur hatası sebebiyle kesilen emekli maaşlarının mağduriyet yaşatmamaları için çalışma tamamlandı. 

Son dönemlerde gazetelerde sık sık memurların yaptıkları birtakım hatalardan dolayı emeklilerin yaşadıkları mağduriyetler gündeme gelmeye başladı. Emeklilerin memur hatası sebebiyle yaşadıkları sorunlar sebebiyle yaşadıkları sorunlar çıkarılan yeni bir yönetmelikle bundan sonraki süreçte ortadan kaldırılacak. Emekli maaşlarının bu süreçte kesildiği yetmezmiş gibi birde yapılan ödemelerin geri ödenmesi isteniyordu. 

Vatandaşların herhangi bir suçu olmadan gerçekleşen işlemlerin tamamının memur hatasından dolayı gerçekleştiği ifade edilmişti. Konu hakkında ortaya çıkan mağduriyetlerin ve dolayısı ile şikayetlerin artması ile birlikte ortadan kaldırılması amacıyla yeni bir yönetmelik imzalandı. 5 Aralık tarihinde imzalanan yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlanarak resmen hayata geçirilmiş oldu. 

Emekli Sorunları Çözülüyor

Yapılan incelemeler sonrasında vatandaşların herhangi bir kusurunun olmadığı tespit edilirse bu süreç içerisinde maaşları kesilmeyecek. Maaşları kesilmeden yeni bir sistem üzerinde çalışma yapılacak. Vatandaş emeklilik sırasında kullanmak üzere askerlik, doğum ve borçlanma sürelerinden faydalanarak olumsuz durumların üstesinden daha kolay bir şekilde gelebilecek. 

Daha önceki sistemde vatandaştan kesilen ağır fatura yerine çeşitli kolaylıklar ile birlikte yardımcı olunmaya çalışılacak. Borcu olanlarda maaş imkanlarından yararlanmış olacaklar. Yaşanan sorunların yeni yönetmelik ile birlikte tamamen ortadan kaldırılması amaçlandı. Emekli olduktan sonra birtakım borçlanmaları bulunduğu tespit edilen kişilerin de maaşları kesilmeyecek. Bunun üzerine maaş sorunsuz bir şekilde bağlanacak. Borçlar bağlanmış olan aylık üzerinden taksitler halinde kesilecek. Bu sayede yaşanan sorunlar ortadan kaldırılmış olacak. 

emekliye maaş müjdesi eksik maaş maaş sorunu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!