Emlak Sektörüne 2 Günlük Süre Tanındı

Emlak Sektörüne 2 Günlük Süre  Tanındı
Emlak Sektörüne 2 Günlük Süre  Tanındı Elif İŞÇİ

Emlak sektörüne yeni bir soluk getirmek için bu süreçte yönetmelik üzerinde birtakım değişikliklerin yapıldığı ifade edildi.

Emlak sektörüne yeni bir soluk getirmek için bu süreçte yönetmelik üzerinde birtakım değişikliklerin yapıldığı ifade edildi. 

Emlak sektörünü korumak adına birtakım çalışmalar yapılıyor. Bu süreç içerisinde yapılan çalışmalar çerçevesinde emlak sisteminde yönetmelik üzerinde önemli çalışmalar yapıldı. Taslağın komisyon tarafından değerlendirilmesinin ardından hayata geçirilmesi bekleniyor. Bundan sonraki süreçte komisyon oranı sabit kalacak. Yüzde 3 oranında sabit kalmasına imkan tanınacak. Ofis kiralamaları için ise 30 metre kare şartının getirilmesi amaçlanıyor. 

Gayrimenkul sektörünü önemli ölçüde etkileyecek çalışmalar yapılmıştı. Yeni düzenlemeler ile birlikte kiralama sektörü için 2 günlük süre şartı getirilecek. Bu sürenin önüne geçilmesi engellenecek. Kiralama işlemlerinde sabit olarak belirlenen komisyon oranının üzerine çıkılması da kanunlarla birlikte engellenmiş olacak. 

Herkes Emlakçılık Yapamayacak

Yeni sistemle birlikte herkesin emlakçı olarak görev yapmaları engellenecek. Gayrimenkul sertifikasının alınması için bazı aşamalardan geçilmesi planlanıyor. Satış ve kiralama işlemleri için gereken ilanların yapılan düzenlemeler sonrasında hemen kaldırılması planlanıyor. Kaldırılmayan ilanlar kafa karıştırıcı olabileceği için bu konuda cezai işlemlerde uygulanabilecek. Gayrimenkul firmaları için bu süreçte 2 günlük süre tanınıyor. 

Emlak sektöründe yaşanan gelişmeler ile birlikte artık hem emlakçıların hem de müşterilerin haklarının sonuna kadar korunması planlanıyor. Emlak çalışmalarının çerçevesi bu anlamda genişletilmiş oldu. Komisyon oranlarının abartılıp kira oranlarını geçmesi engellenmiş olacak. Alım satım işlemlerinde kafa karıştırıcı olabilecek tüm sistemlerde ortadan kaldırılmış olacak. 

gayrimenkul sektörü yeni yönetmelik 2 gün süre şartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!