Futbol Kulüpleri Kazandığını Krediye Yatırıyor!

Futbol Kulüpleri Kazandığını Krediye Yatırıyor!
Futbol Kulüpleri Kazandığını Krediye Yatırıyor! Dilek DEMİRLER

Türkiye’deki spor kulüplerinin gelirleri ciddi oranlarda arttı. Bunun en büyük etkisi naklen yayınlardan elde edilen gelirler oldu.

Türkiye’deki spor kulüplerinin gelirleri ciddi oranlarda arttı. Bunun en büyük etkisi naklen yayınlardan elde edilen gelirler oldu. Ancak buna rağmen futbol kulüplerinin giderlerinin çok yüksek olması mali yapılarına zarar vermeye devam ediyor.

Gelirlerin Büyük Kısmı Finansman Giderlerine Gidiyor

Fenerbahçe’nin elde ettiği gelirler geçtiğimiz 6 ayda yüzde 31.8 oranında arttı ve 308 milyon liraya yükseldi. Kulübün finansman giderleri ise 82.3 milyon lira oldu. Beşiktaş’ın geliri son 6 ayda 416 milyon lira olurken, finansman giderinin 86.7 milyon lira olduğu bildirildi. Bu durumun diğer kulüpler için de geçerli olduğu düşünülürse gelirlerin büyük bir kısmının finans kuruluşlarına ödeme olarak gittiği anlaşılıyor.

Kulüplerin Gelirleri Yüzde 50’ye Yakın Arttı

Spor kulüplerinin gelirlerinde yüzde 50 civarında artış olsa dahi, elde edilen bu gelirlerin büyük bir kısmı bankalara ve faktöring şirketlerine gidiyor. Türkiye’deki dört büyük kulüp olan Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın halka açık olan şirketleri tarafından 1 Haziran 2017 ile 30 Kasım2017 tarihleri arasındaki bilançolarını açıkladı.

Fenerbahçe’nin Kazancının Yüzde 27’si Bankalara Gitmiş

Açıklanan rakamlara göre finansman giderlerinin yüksek olması sebebiyle Fenerbahçe 6 ayda elde ettiği her 100 bin liranın 27 bin lirasını bankalara ve finans kuruluşlarına vermiş. Beşiktaş’ta ise bu oran yüzde 21 olmuş. Galatasaray ve Trabzonspor tarafından henüz bu veriler açıklanmadığı için bankalara ödenen yüzdenin ne kadar olduğu bilinmiyor. Bolcu

Beşiktaş Futbolculara 155 Milyon Lira Ödüyor

Beşiktaş’ın futbol alanındaki giderlerinde yüzde 50 oranında artış olduğu gözlemleniyor. Kulüp tarafından futbolculara ödenen ücretlerde de yüzde 63 artış oldu ve futbolculara daha önce ödenen ücret olan 95 milyon lira, 155 milyon liraya çıktı. Bu artışın sebebi döviz kurunun artması ve yeni trasfer edilen oyuncuların ücretlerinin yüksek olması oldu.

spor kulüplerinin gelirleri Fenerbahçe’nin elde ettiği gelirler Beşiktaş’ın geliri futbolculara ödenen ücretler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!