Hamsinin Kilosu 8 Liraya Kadar İndi!

Hamsinin Kilosu 8 Liraya Kadar İndi!
Hamsinin Kilosu 8 Liraya Kadar İndi! Dilek DEMİRLER

Bu sezon balıkçıları bir üzen, bir sevindiren hamsinin fiyatı Ordu’da tezgahlarda 8 liraya kadar düştü.

Bu sezon balıkçıları bir üzen, bir sevindiren hamsinin fiyatı Ordu’da tezgahlarda 8 liraya kadar düştü.

Ordu’da hamsinin kilogram fiyatı balıkçı tezgahlarında 8 liraya düştü. Hamsi, balıkçılarda 8 liradan vatandaşlarla buluşuyor.

Deniz Suyu Soğudu Hamsi Bollaştı

Kumbaşı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, bu sezondaki balık avı ile değerlendirmelerde bulundu. Şahin Aydemir, son zamanlarda Karadeniz’de hamsinin yen,den bollaştığını, avlanmada artış olduğunu, Karadeniz sularında avlanan hamsinin yerli hamsi olduğunu, hamsi avında artış görülmesinin nedeninin havaların mevsim şartlarından daha sıcak olmamasına bağladıklarını, son haftalarda deniz suyu sıcaklığının iyice düştüğünü, bu nedenle hamsinin de kendini yeniden göstermeye başladığını söyledi.

Aralık Ayında Fiyatı 25 Liraya Yükselmişti

Şahin Aydemir, gırgır olarak bilinen balıkçı tekneleri ile avlanmak için denize açılan balıkçıların son günlerde bolca hamsiyle geri döndüğünü, hamside görülen bu bolluğun bir süre daha süreceğini tahmin ettiklerini, 2017 yılının aralık ayında denizlerde hamsin yol denebilecek kadar az avlandığını, hamsi fiyatlarının da o dönemde balığın az olmasından kaynaklı olarak kilogramı 25 liraya kadar yükseldiğini, şimdi ise fiyatların yeniden düşüş gösterdiğin, vatandaşların ekonomilerini sarsmadan bol bol hamsi tüketecek olmalarından dolayı mutlu olduklarını da belirtti.

Hamsi Fiyatları Daha da Düşecek

Perşembe Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ünal Karadeniz de hamsi avıyla ve hamsi fiyatları ile ilgili bir açıklama yaptı. Ünal Karadeniz, yerli hamsinin yanı sıra Gürcistan karasularında avlanarak Türkiye’de satışa sunulan hamsinin de tezgahlarda olduğunu, geçtiğimiz haftalarda Türk karasularında hamsinin az olmasından dolayı Gürcistan’da hamsi avının arttığını, halen pek çok Türk balıkçının bu bölgede ava devam ettiğini, iki ayrı bölgede hamsi avlanmasından dolayı fiyatların daha da düşeceğini umduklarını söyledi. 

hamsinin fiyatı hamsinin kilogram fiyatı Perşembe Balıkçılar Kooperatifi balıkçı tekneleri ile avlanmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!