İlk Kez Ev Alacaklara 4 Yeni Destek Geliyor!

İlk Kez Ev Alacaklara 4 Yeni Destek Geliyor!
İlk Kez Ev Alacaklara 4 Yeni Destek Geliyor! Dilek DEMİRLER

Devlet tarafından ilk kez ev alacak olan vatandaşlara yönelik 4 yeni destek geliyor.

Devlet tarafından ilk kez ev alacak olan vatandaşlara yönelik 4 yeni destek geliyor.

İlk kez ev sahibi olacaklara devlet tarafından verilen destekler çoğalıyor. Bu destekler kapsamında 15 bin lira destek sağlayan konut hesabı yeniden düzenlenecek, stopaj oranlarında indirim yapılacak, tapu harçları aşağı çekilecek ve ilk kez ev alacakların alacakları konut kredilerinde düşük faiz imkanı sağlanacak.

Mehmet Şimşek Açıklamalarda Bulunmuştu

Devletin ilk kez konut alacak vatandaşlara yönelik destekleri artarak devam ediyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in yapılan açıklamalar gayrimenkul sektörünün temsilcileri tarafından değerlendirildi. Mehmet Şimşek’in açıklamalarına göre 15 bin lira olarak ilk kez ev alacak olan kişilere devlet tarafından sağlanan destekte yeniden düzenlemeye gidilecek.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yapılan açıklamalara göre yeni destekler 4 ayrı kalemde verilecek. Bu destekler; stopaj oranının indirilmesi, devletin verdiği nakit desteğinin artırılması, tapu devrinde alınan harçların düşürülmesi ve konut kredilerinde düşük faiz uygulanması şeklinde olacak.

Emlak Sektörü Düzenlemelerden Umutlu

Mehmet Şimşek’in açıklamalarını değerlendiren emlak sektörünün temsilcileri konut hesabında devletin verdiği desteğin artırılacak olması vatandaşların birikimlerinin artması açısından önemli olduğunu, bu destek sayesinde ilk kentsel dönüşüm planında başarı ile uygulanmış olan düşük faizli kredi desteğinin çekilmesini sağlayacağını, ilk kez ev sahibi olacaklar için işin en zor kısmının peşinatın biriktirilmesi olduğunu, devlet destek sisteminin bu şekilde yeniden düzenlenecek olmasının büyük bir avantaj olduğunu, vatandaşların birikimleri arttıkça ilk ev sahibi olma yaşının da düşeceğini söylediler.

Devlet tarafından yapılacak yeni düzenlemeler kapsamında ayrıca altın hesabı da kullanılabilecek. Bu da faizli sistemi kullanmak istemeyenler için avantaj olacak. Tapu harçlarının düşürülecek olmasının da hesaplara gelecek taleplerin artmasını sağlayacak.

konut hesabı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konut kredilerinde düşük faiz ilk kez ev sahibi olacaklar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!