İŞKUR’dan Tarihi Rekor! 1 Milyon Kişiye İş İmkanı!

İŞKUR’dan Tarihi Rekor! 1 Milyon Kişiye İş İmkanı!
İŞKUR’dan Tarihi Rekor! 1 Milyon Kişiye İş İmkanı! Dilek DEMİRLER

İŞKUR tarihinde bir ilke imza atarak 2017 yılında 1 milyondan fazla kişiyi işe yerleştirdi.

İŞKUR tarihinde bir ilke imza atarak 2017 yılında 1 milyondan fazla kişiyi işe yerleştirdi.

İŞKUR 2017 Yılında Rekor Kırdı

Tarihinde bir ilke imza atan İŞKUR 2017 yılı boyunca 1 milyon 57 bin kişinin işe yerleşmesini sağladı. İŞKUR Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya katıldığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında gazetecilere bazı açıklamalarda bulundu. Cafer Uzunkaya açıklamalarında 2017 yılına bakıldığında istihdam seferberliğinden elde edilen verilen, çalışma hayatında kat edilen yol ve bunların sonuçları açısından rekor rakamlara ulaşıldığını söyledi.

İş Dünyasının Taleplerine Göre Hareket Ediyoruz

Kısa adı İŞKUR olan Türkiye İş Kurumu Genel Müdür Vekili Cafer Uzunkaya yaptığı açıklamalarda kurumun 70 yıllık geçmişe sahip olduğunu, 2017 yılında ilk kez bu kadar çok sayıda kişinin İŞKUR aracılığıyla işe yerleştirildiğini, geçen yıl genelinde işe yerleştirdikleri kişi sayısının 1 milyon 57 bin 249 olduğunu, bu rakamların gerçekten istendiği, milletin tek yürek ve birlik içinde olarak neleri başarabileceğinin bir göstergesi olduğunu, bu başarının tesadüf olmadığını, iş dünyasının İŞKUR’dan taleplerinin kendilerine nitelikli ve doğru elemanı sağlamak olduğunu söyledi.

357 Bin Kadın İstihdam Edildi

Uzunkaya, bu talepleri karşılayabilmek için 2017 yılında 508 bin kişinin İŞKUR tarafından verilen eğitimleri alarak yetiştiğini, geçtiğimiz kırılan bir başka rekorun da kadın istihdamı alanında olduğunu, 2000’li yılların başlarında sadece 10 bin kadının istihdam edildiğini, 2017 yılında iş imkanı sağlanan kadın sayısının 357 bin olduğunu, ayrıca yıl genelinde 361 bin genç vatandaşın da işe yerleştirildiğini anlattı.

İşverenlere 2 Bin Lira Ödeme Yapılacak

Cafer Uzunkaya, 2018 yılında da geçen yılki başarının aynısını yakalamayı planladıklarını, 2017 yılında işverenlere her bir artı istihdam başına 773 lira ödeme yapıldığını, 2018 yılında bu rakamın en düşüğünün 831 lira olarak belirlendiğini, 2 bin liradan daha fazla ödeme alacak olan işverenlerin de olacağını, İŞKUR’un düzenlediği işbaşı eğitimi ve mesleki eğitim kurslarının süresinin de 3 aydan 6 aya çıkartıldığını vurguladı. 

İŞKUR Cafer Uzunkaya Türkiye İş Kurumu kadın istihdamı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!