İstanbul 3 Dünya Devi Şirketi Geride Bıraktı!

İstanbul 3 Dünya Devi Şirketi Geride Bıraktı!
İstanbul 3 Dünya Devi Şirketi Geride Bıraktı! Dilek DEMİRLER

Türkiye Veri İşleme Merkezi’nin verilerine göre İstanbul’daki güncel arsa bedellerinin 9.5 trilyon olduğu ortaya çıktı.

Türkiye Veri İşleme Merkezi’nin verilerine göre İstanbul’daki güncel arsa bedellerinin 9.5 trilyon olduğu ortaya çıktı.

Türkiye Veri İşleme Merkezi Açıkladı

Türkiye Veri İşleme Merkezi tarafından İstanbul ile ilgili güncel arsa bedelleri açıklandı. Açıklanan verilere göre İstanbul’daki güncel arsa bedellerinin 9.5 trilyon olduğu öğrenildi. Bu rakam 2016 yılının aralık ayında 7 trilyon şeklinde hesaplanmıştı. Bu sayede İstanbul’un arsa bedeli açısından değeri yüzde 35 oranında artış gösterdi.

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne bağlı Teknopark’ta faaliyette olan Türkiye Veri İşleme Merkezi tarafından açıklanan İstanbul’daki arsaların güncel bedelleri ilgili hazırlanmış olan son araştırmanın sonuçları sonuçlandı.

İstanbul’daki Arsa Değerlerinde Yüzde 35’lik Artış

İstanbul’da geride kalan 1 yıllık sürede arsaların değerinin yüzde 35 oranında artış gösterdiğini söyleyen Türkiye Veri İşleme Merkezi Genel Müdürü Kurtuluş Aydın 2016 yılının aralık ayında yapılan İstanbul’un Varlık Değerleri konulu araştırmanın sonuçları bazında yayınlanan İstanbul’un toplam arsa değerlerinin her aldığı raporda göl, yol ve değer atanması mümkün olmayan ve satış yapılamayacak olan alanların haricine olan diğer arsaların ve arazilerin değerinin 7 trilyon lira olduğunun tespit edildiğini, son araştırmanın üzerinden geçen 1 yıl süresince bu değerin 9 trilyon 458 milyar 716 milyon 569 bin 576 liraya yükseldiğini söyledi.

Üç Dünya Devinden Daha Fazla Değere Sahip

Dolar bazında hesaplandığında İstanbul’daki arsaların değerinin 2.5 trilyon dolar olduğunun ortaya çıktığını da belirten Kurtuluş Aydın, bu sonuçlara göre İstanbul’un toplam varlıklarının toplam piyasa değerinin 2.2 trilyon dolar olduğunu, dünyadaki üç teknoloji devi firma olan Google, Apple ve Microsoft’u geride bıraktığını, piyasa değerlerine teker teker bakıldığında ise Google’in değerinin 724.1 milyar dolar, Apple’in piyasa değerinin 793.6 milyar dolar, Microsoft’un değerinin de 678.9 milyar dolar olduğunu da ifade etti.

İstanbul’daki güncel arsa bedelleri Türkiye Veri İşleme Merkezi Genel Müdürü Apple’in piyasa değeri Türkiye Veri İşleme Merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!