İstanbul – İzmir Arası 3 Saate İniyor!

İstanbul – İzmir Arası 3 Saate İniyor!
İstanbul – İzmir Arası 3 Saate İniyor! Dilek DEMİRLER

Şu anda 9 saat olan İstanbul – İzmir arasındaki ulaşım Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu’nun tamamlanması ile 3.5 saate inecek.

Şu anda 9 saat olan İstanbul – İzmir arasındaki ulaşım Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu’nun tamamlanması ile 3.5 saate inecek.

Projenin Yüzde 88’i Tamamlandı

İstanbul – İzmir arasındaki ulaşım şu anda karayolu ile 9 saatte sağlanıyor. İnşaatı halen devam eden Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu projesinin tamamlanmasından sonra iki şehrin arası 3.5 saate inecek. Projenin yüzde 88’lik kısmı tamamlandı. Tamamlanan kısımda 17 adet viyadük bulunuyor. Projenin tamamında yer alan viyadük sayısı da 36 adet olarak biliniyor.

Proje Yap – İşlet – Devret Modeli ile Sürüyor

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Kamu Özel Ortaklığı Bursa Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgilere göre İzmir Körfez Geçişi ve bağlantı yollarını da kapsayan Gebze- Orhangazi – İzmir Otoyolu projesinde inşaatın yüzde 88’lik kısmı tamamlandı. Yap – işlet – devret modeli ile sürdürülen proje inşaatında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Gebze  - Orhangazi – İzmir Otoyolu projesinin tamamı 433 kilometreden oluşuyor. Bu uzunluğun 384 kilometrelik kısmı otoyoldan, 49 kilometrelik kısmı da bağlantı yollarından oluşuyor. 384 kilometrelik otoyol bölümüne İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları da dahil.

Otoyolun Toplam 433 Kilometre

433 kilometrelik otoyol projesinde yapımı tamamlanan 98 kilometrelik otoyolun ve 16 kilometrelik bağlantı yolunun kullanımına başlandı. Altınova – Gemlik arasındaki 40 kilometrelik, Osmangazi Köprüsü de dahil olmak üzere Gebze – Altınova arasındaki 12.6 kilometrelik, Kemalpaşa ayrımı – İzmir arasındaki 20 kilometrelik ve Gemlik – bursa arasındaki 25 kilometrelik otoyol bölümü bitirilerek hizmete açılırken, inşaatı devam eden geri kalan bölümlerdeki çalışmalar da hızla sürüyor.

3 Tünel Hizmete Açıldı

Türkiye’de bulunan otoyolların üzerindeki en uzun tünel olarak bilinen Bursa – Yalova arasındaki 3.590 metrelik Orhangazi Tüneli 21 Nisan 2016 tarihinde hizmete açılmıştı. Ayrıca proje dahilindeki diğer tünellerden olan Kemalpaşa ayrımı – İzmir arasındaki Belkahve Tüneli 8 Mart 2017 tarihinde, Gemlik – bursa Otoyolu üzerinde yer alan Selçukgazi Tüneli de 12 Mart 2017 tarihinde trafiğe açıldı. 

İstanbul – İzmir arasındaki ulaşım Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu Osmangazi Köprüsü en uzun tünel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!