İstanbul'un Hareketliliğini Rakamlar Gözler Önüne Serdi!

İstanbul'un Hareketliliğini Rakamlar Gözler Önüne Serdi!
İstanbul'un Hareketliliğini Rakamlar Gözler Önüne Serdi! Tuğçe Gürel

CK Boğaziçi Elektrik tarafından hazırlanan "Gayrimenkulün Enerjisi Raporu" çerçevesinde 2017 senesinde İstanbul Avrupa Yakası'ndaki hareketliliği rakamlar gözler önüne serdi.

CK Boğaziçi Elektrik tarafından hazırlanan "Gayrimenkulün Enerjisi Raporu" doğrultusunda 2017 senesinde İstanbul Avrupa Yakası'ndaki büyük hareket rakamlarla ortaya konuldu. 10 milyon civarında nüfusa ev sahipliği yaptığı bilinen Avrupa Yakası baz alındığında, 2017 senesi içeriside 610 bin seviyesinde taşınma kayıtlara geçerken, günlük bazda ise ortalama olarak bin 672 taşınmanın olduğu, her gün 462 gayrimenkulün kapısının ilk defa açıldığı belirtildi. 

Taşınmalar Yüzde 24 Arttı

3 aylık zaman dilimi içerisinde bir açıklanan rapor çerçevesinde, İstanbul Avrupa Yakası'nda toplam taşınmanın bir önceki seneye oranla yüzde 24 artış yaşayarak 610 bin 180 seviyesine çıktığı belirtildi. Gayrimenkul sektöründe ilk ve tek olma özelliğine sahip olan rapora ilişkin değerlendirmelerde bulunan CK Boğaziçi Elektrik Genel Müdürü Halit Bakal, ülkenin ve dünyanın gözbebeği konumunda bulunan İstanbul'un her geçen gün geliştiğini ve büyüdüğünü söyledi. 

İstanbul Avrupa Yakası'nda son iki sene baz alındığında 1 milyon 102 bin taşınma hareketi gözlemlendiğini söyleyen Bakal, hızla yükselen projeler ve kentsel dönüşümün de etkisiyle birlikte her gün binlerce insanın gayrimenkul değiştirdiğini dile getirdi. 

Gayrimenkul Enerjisi Raporu doğrultusunda 2017 senesi içerisinde gözlemlenen taşınma hareketlerinin 441 bin 409'undan oluşan bölümünün ikinci el gayrimenkullerde olduğu, 168 bin 771'den oluşan bölümünün ise yeni gayrimenkullerde olduğu bildirilirken, ikinci el gayrimenkullerde günlük ortalama bazda bin 209 taşınma hareketinin bulunduğu, her gün 462 gayrimenkulün kapısının da il defa açıldığı belirtildi. 

22 Bin 367 Konut Kentsel Dönüşüme Girdi

Bahsi geçen şirket tarafından 2016 senesinin şubat ayından itibaren tutulmaya başlanan konut yıkım istatistikleri kapsamında, şubat ile aralık ayları arasında bulunan dönemde toplam 18 bin 585 konutun yenilenmesi amacı taşınarak kentsel dönüşüm faaliyetlerine girdiği ifade edildi. Söz konusu rakamın 2017 senesinde ise 22 bin 367 seviyesine çıktığı dile getirildi. 

Öte yandan İstanbul'un 2017 senesinde de yabancıların ilgi odağı olduğu ve 155 ülke vatandaşının elektrik aboneliğinin var olduğu bilinirken, İstanbul Avrupa Yakası baz alındığında söz konusu dönem içerisinde 46 bin 333 yabancının abone kaydı yaptırdığı belirtildi.

CK Boğaziçi Elektrik Gayrimenkulün Enerjisi Raporu İstanbul Avrupa Yakası Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!