Kalkınma Bakanı’ndan OSB’lere Müjde!

Kalkınma Bakanı’ndan OSB’lere Müjde!
Kalkınma Bakanı’ndan OSB’lere Müjde! Dilek DEMİRLER

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, OSB’lerin içine dijital dönüşüm ve tasarım merkezleri kurulacağını açıkladı.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, OSB’lerin içine dijital dönüşüm ve tasarım merkezleri kurulacağını açıkladı.

Lütfi Elvan 2017 Yılında Büyüyen Sektörlere Değindi

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği'nin Konya'da bir otelde düzenlenen 10. Divan Toplantısı'nda bulundu. Bu toplantıda soruları yanıtlayan Elvan ekonomi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Lütfi Elvan, ülkemizin 2017 yılında demir çelik, otomotiv ve diğer birçok alanda ciddi şekilde önem arz eden bir düzeyde geliştiğini, parladığını ifade etti. Bunu açıklarken, makine ve teçhizat üretimindeki büyümeye değindi.

1.5 Milyondan Fazla Otomobil Üretildi

Makine ve teçhizat üretiminde meydana gelen büyümenin yüzde 15.3 oranında olduğunu belirten Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, aynı zamanda ülkemizin 2017 senesinde yaklaşık 1.5 milyondan fazla otomobil üretimi yaptığının, bu rakamın ciddi bir rakam olduğunun altını çizdi. Geçen yıl iddialı bir gelişme gösterildiğini söyledi. Birçok alanda bu şekilde büyümenin, gelişmenin olduğunu belirten Lütfi Elvan, ülkemizdeki yatırımların bu büyümeye ve gelişmeye sağladığı desteğin ise yüzde 12'den fazla olduğunu da söyledi.

Tasarım ve Dönüşüm Merkezleri Kuruluyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Organize Sanayi Bölgeleri'ne kurulacak tasarım ve dönüşüm merkezleri ile ilgili de konuştu. Bu merkezlerin sanayicilerin danışmanı olacağını, eğitim vereceğini, dijital dönüşümü sağlayacağını belirtti. Bunun için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını açıkladı.

Lütfi Elvan, olumsuz olaylar yaşansa da, ülkemizin risk biriminin azaldığını, ancak Türkiye'nin iyi bir yönde ilerlediğini söyledi. Artık süreçte enflasyonun devamlı aşağı inme halinde olacağını, 2018 yılında sanayinin dijitalleşmesi konusunda ilerleneceğini, sanayi tesislerinin dijital dönüşümünün sağlanacağını, dünyada iyi bir konuma getirileceklerini anlattı. Dönüşümün sağlanamadığı takdirde büyümenin ve gelişmenin devamının getirilemeyeceğini ifade etti.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tasarım ve dönüşüm merkezleri sanayinin dijitalleşmesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!