Karadeniz Bölgesi’ne Dahi Balık Yolluyorlar!

Karadeniz Bölgesi’ne Dahi Balık Yolluyorlar!
Karadeniz Bölgesi’ne Dahi Balık Yolluyorlar! Dilek DEMİRLER

Ege Bölgesi bu yıl Türkiye’de balık sezonunda diğer bölgelere göre bereketli bir sezon geçiriyor.

Ege Bölgesi bu yıl Türkiye’de balık sezonunda diğer bölgelere göre bereketli bir sezon geçiriyor olması bugünün ekonomi haberleri arasında yer aldı. 

1 Yıllık Ciro 4 Ayda Yapıldı

Türkiye’de diğer bölgelerdeki balık avında avlanan balıkların az olmasına rağmen, Ege Bölgesi bu yıl bereketli bir sezon geçiriyor. Egeli balıkçılar tarafından avlanan balıklar başta Karadeniz Bölgesi olmak kaydıyla diğer bölgelere gönderiliyor. Balıkçılar bu sezon daha önce 1 yılda elde ettikleri kazancı 4 ayda elde ettiler. Bunun bir diğer sebebi de balık fiyatlarının bu sezon, daha önceki sezonlara göre daha yüksek olması şeklinde belirtiliyor.

Balıkçılar Karaya Mutlu Çıkıyor

Ege Bölgesi’nin balıkçıları Ege Denizi’ne attıkları ağların dolu olarak geri çekiliyor olmasından dolayı karaya mutlulukla çıkıyorlar. Balıkçılar, Ege’de balığın bol olması sebebiyle diğer bölgelere de balık gönderiyorlar. Ege’nin balıkçıları balık fiyatlarının ucuz olmamasından ve balıkta bereket olmasından dolayı önceki sezonlarda 1 yıl boyunca elde ettikleri ciroyu bu yıl 4 ayda kazandılar. İzmir Balık Hali’nde de bu sezon hem hareketli, hem de bereketli günler yaşanıyor.

Balıkçılar Ege Denizi’ne Geldi

İzmir Balıkçı İşadamları Derneği Başkanı Şahin Çakan bu balık sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Şahin Çakan, Ege Denizi’nde; Marmara Denizi, Akdeniz ve Karadeniz’e göre bu yıl bir bereketlilik yaşandığını, İzmir Balık Hali’ne her gün düzenli bir şekilde balık girişi olduğunu, balık sezonunun ilk 1.5 aylık bölümünde Karadeniz Bölgesi’nde av sezonunun iyi gittiğini, fakat sonradan deniz suyu sıcaklığının düştüğünü, bu sebeple de hamsinin kuzey kesimlere doğru kaçtığını, Karadeniz ve Marmara Denizi’ndeki balıkçıların da Ege Denizi’ne geldiğini söyledi. 

Türkiye’de balık sezonu balık fiyatları İzmir Balık Hali İzmir Balıkçı İşadamları Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!