Mahalle Bekçiliği İlanlarına Rekor Başvuru

Mahalle Bekçiliği İlanlarına Rekor Başvuru
Mahalle Bekçiliği İlanlarına Rekor Başvuru Elif İŞÇİ

Ordu'da görevlendirmek üzere alınacak 100 mahalle bekçisi alım ilanına gelen rekor sayıdaki başvuru büyük şaşkınlığa sebep oldu

Ordu'da görevlendirmek üzere alınacak 100 mahalle bekçisi alım ilanına gelen rekor sayıdaki başvuru büyük şaşkınlığa sebep oldu. 

Ordu'nun Altınordu ilçesinde ilçesinde ihtiyaçlar kapsamında mahalle bekçisi alımının gerçekleştirileceği öğrenildi. Devlete bağlı olarak çalışacak olan mahalle bekçilerinin sosyal güvenceleri ve aylık maaş miktarları pek çok kişiye cazip gelmeye başladı. Mahalle bekçiliği sisteminin son dönemlerde tekrar gündeme gelmiş olması ve hükümet tarafından desteklenmesinin ardından bekçilik iş ilanları büyük ilgi ile karşılanıyor. 

İşsizliğin büyük bir sorun olarak belirlendiği günümüz şartları içerisinde mahalle bekçiliği pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Yapılacak çalışmaların ardından Ordu ilinde 100 adet mahalle bekçisine ihtiyaç olduğu tespit edilmişti. Ancak bu süreç içerisinde başvuru yapan kişi sayısında adeta rekor kırıldı. Belirlemelere göre bin 126 kişinin 100 kişilik kontenjan içerisinde olmak için başvuru yaptıkları öğrenildi. 

Göreve Özel Bir Eğitim Sonrasında Başlayacaklar

Mahalle bekçiliği için uygun görülen adaylara geri dönüş yapılıyor. Bunun için her gün mülakatlar düzenleniyor. Mülakatlara günlük olarak yaklaşık 250 kişinin katıldığı belirlendi. En dikkat çeken detay ise başvurular arasında üniversite öğrencilerinin ve mezunlarının da bulunması oldu. İş bulamayan pek çok kişi son çare olarak bekçilik başvurularına yoğunlaştılar. 

Mülakatların ardından uygun görülen kişilerin detaylı bir eğitimden geçmeleri gerekecek. Devlet tarafından gerekli eğitimlerin verileceği açıklandı. Gece yapılacak çalışmalarda neler yapılması gerektiği, görev ve sorumluluklar eğitim hizmetleri sırasında bekçi adaylarına anlatılacak. Ardından göreve başlamaları sağlanacak. 

mahalle bekçiliği ordu rekor başvuru 100 bekçi alınacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!