Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattında Oluşan Hasar İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattında Oluşan Hasar İçin Çalışmalar Devam Ediyor
Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattında Oluşan Hasar İçin Çalışmalar Devam Ediyor Tuğçe Gürel

Yapılan sondaj çalışmaları ile iş makinelerinin Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı'nda yol açtığı hasarı düzeltebilmek adına çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Çorum'da gerçekleştirilen yüksek hızlı tren projesindeki etüt çalışmasında görev yapan iş makineleri, yaptıkları kazıda bölgede BOTAŞ'a ait olan boru hattında hasar oluşturdu. Hasar meydana gelen boru hattında kontrol dışında bir doğalgaz kaçağının meydana gelmesi üzerine gaz akışının miktarında azalmaya gidildi. 

Yaşanan sorundan dolayı sanayi kuruluşlarına bir süreliğine doğalgazın verilemeyeceğini belirten yetkililer, gaz akışının izole edilmiş olan iletim hattının içindeki stok gaz ile sağlanacağını aktardı.

Çorum Gaz AŞ Genel Müdüründen Açıklama

Çorum Gaz AŞ Genel Müdürü Kasım Kahraman ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada iş makinelerinin Ankara Çorum Samsun yüksek hızlı tren projesi yapımındaki kazı çalışması sırasında hasara sebebiyet verdiğinin altını çizerek, doğalgaz hattının onarıması adına çalışmaların sürdürüldüğünü dile getirdi. 

Çalışmaların akşam saatlerine kadar devam ederek, bitirilmesinin planlandığını belirten Kahraman, sanayi kuruluşlarına gaz verilmesinin akşam saatlerinde yapılacağını öngördüklerini bildirdi. 

İş makinelerinin Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı'na verdiği hasarın çalışmaları sürdürülürken, Çorum Gaz AŞ yetkililerinin de hasar çalışmalarına yardımcı olduğu ve sorunun bir an önce giderilebilmesi adına çalışmaların yoğun şekilde devam ettiği belirtildi. 

Son Anda Fark Edilmiş

Sondaj makineleri ile kazı işlemlerinin devam ettiği sırada makinenin bıçağının Mavi Akım Doğalgaz ana hat borusunu delmesiyle ortaya bir anda gaz çıkışı olduğunu fark eden operatörün ise, makineyi durdurarak ortaya kıvılcım çıkmaması için uğraştığı belirtildi. 

Öte yandan yüklenici firmanın ise sondaj çalışması yapılması adına Çorum Gaz AŞ ya da BOTAŞ'la bağlantı kurmadığı iddia edildi. 

Mavi Akım BOTAŞ Çorum Gaz AŞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!