Moskova Borsası'nda Türk Lirası Üzerinden İşlem Rüzgarı!

Moskova Borsası'nda Türk Lirası Üzerinden İşlem Rüzgarı!
Moskova Borsası'nda Türk Lirası Üzerinden İşlem Rüzgarı! Tuğçe Gürel

Moskova Borsası'nda Türk Lirası üstünden başlatılan işlemlerde, ilk gün baz alındığında 1.5 milyon Ruble'ye yakın işlemin gerçekleştirildiği ifade edildi.

Moskova Borsası yeni bir adıma imza atarken, Türk Lirası üstünden işlemlere başladığı ifade edildi. Moskova Borsası'ndan gerçekleştirilen yazılı açıklama çerçevesinde Türk Lirası üstünden işlem yapılmaya başlandığı ve yine bu kapsamda başlatılan işlemlerin ilk gününde 1.5 milyon ruble civarında işlem yapıldığının altı çizildi. 

Banka Müşterilerine ve Yatırım Şirketlerine Yeni İmkanlar

Gerçekleştirilen yazılı açıklama kapsamında Moskova Borsası Para ve Forex Piyasaları Genel Müdürü olarak görev yapan İgor Mariç'in değerlendirmelerine yer verildi. Mariç, Türkiye ve Rusya arasındaki dış ticaret faaliyetlerine katılım gösteren banka müşteri ile yatırım şirketleri adına yeni imkanlar doğduğuna dikkatleri çekti. 

Bahsi geçen iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin geçtiğimiz sene içerisinde yüzde 40 seviyesinde artış göstererek 20 milyar dolar seviyesinin üstüne çıktığını anımsatan Mariç, döviz piyasası göz önüne alındığında Rus Rublesi ile Türk Lirası'nın direkt alımlarının geliştirilmesinin, karşılıklı anlaşmalar çerçevesinde ulusal para birimlerinin rolünün büyümesini teşvik edeceğini dile getirdi. 

Japon Yeni İle İşlemlere de Başlamıştı

Öte yandan Moskova Borsası göz önüne alındığında mevcut durumda İngiliz Sterlini, Amerikan doları, euro, İsviçre frankı, Çin yuanı, Belarus rublesi, Hong Kong doları ve Kazak tengesi üstünden işlemler gerçekleştirildiği ifade ediliyor. Ayrıca Moskova Borsası'nın Türk Lirası'nın yanı sıra Japon yeni üstünden işlemler yapmaya da yakın bir zaman dilimi içerisinde başladığı biliniyordu. 

Moskova Borsası Rus rublesi Amerikan doları Türk Lirası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!