O Ürünü Kurutarak 20 Kişiye İstihdam Oluşturdu Gelirini Katladı!

O Ürünü Kurutarak 20 Kişiye İstihdam Oluşturdu Gelirini Katladı!
O Ürünü Kurutarak 20 Kişiye İstihdam Oluşturdu Gelirini Katladı! Tuğçe Gürel

Aydın'da özel kurutma yöntemi ile cennet elmasını kurutan girişimci Selma Ünal, ürünlerini 30 TL'den satıyor.

Aydın'a bağlı Kuyucak ilçesinde kendi geliştirmiş olduğu incir cipsiyle oldukça büyük bir başarıya imza atan girişimci Selma Ünal, şimdide özel olarak yaptığı kurutma yöntemi ile elde edilen cennet elmasının kurusuyla gelirini artırdı. Böylelikle mahallesinde çalışan 20 kadına da istihdam sağladığı belirtilen Selma Ünal, girişimciliği ile daha öncede gündeme gelmiş ve Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde verilen resepsiyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuğu olmuştu.

Doğal Yöntemlerle Kurutuluyor

Doğal yöntemler kullanarak cennet elmasını kurutmayı başarabilen Ünal, ürünün tutulup tutulmayacağını bilmediğinden dolayı sattığı incir cipslerinin içerisine tadımlık olarak cennet elması kurusu yerleştirdi. Ünal, bu işlem sonrasında olumlu tepkiler geldiğini ve satma kararı aldığını dile getirdi. 

20 Kişiye İstihdam Oldu

Ürünü internet üzerinden satışa çıkartan Ünal, 2 sene önce kurutmak için çalışmalar yaptığı incir cipsiyle ilgilendiği için cennet elmasına çok ağırlık veremediğini dile getirdi. Bu sene içerisinde cennet elmasıyla ilgili çalışmalara başladığını ifade eden Ünal, mahallede bulunan 20 kişiyle birlikte, geçtiğimiz senede toplam 1 ton cennet elması kuruttuklarını dile getirdi. 

Ürünün beğenilmesinden sonra üretimin 5 tona ulaştığına dikkatleri çeken Ünal, mahalle olarak bir fabrikayı andıracak biçimde çalıştıklarını sözlerine ekledi. 

Yeni  Adı Türk Hurması

Ünal yaptığı açıklamada cennet elmasına Türk hurması ismini verdiklerini söyleyerek, cennet elmasının bölgede bir lezzet olduğunu ve kurusunu yapmak için girişimlerde bulunduklarını, bu konuda da başarılı sonuçlar elde ettiklerini aktardı.Cennet elmasının taze halinin tezgahlarda 3 TL'den alıcı bulduğunu belirten Ünal, kurusunu 30 TL'den sattıklarını ifade etti.

Aydın Cennet elması türk hurması Kuyucak incir cipsi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!