PTT’nin Esnaf Kart’ı Nedir? Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

PTT’nin Esnaf Kart’ı Nedir? Ne Gibi Avantajlar Sağlar?
PTT’nin Esnaf Kart’ı Nedir? Ne Gibi Avantajlar Sağlar? Dilek DEMİRLER

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile PTT’nin işbirliği ile hayata geçirilecek olan Esnaf Kart kullanımı esnafa PTT’nin hizmetlerinden özel indirimler ve avantajlarla yararlanma imkanı sunulacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile PTT’nin işbirliği ile hayata geçirilecek olan Esnaf Kart kullanımı esnafa PTT’nin hizmetlerinden özel indirimler ve avantajlarla yararlanma imkanı sunulacak.

Esnaf Kart ile Esnafa Çeşitli Avantajlar Sunulacak

Esnaf Kart ile PTT’nin çeşitli hizmetlerinden indirimli ve avantajlı bir şekilde faydalanacak olan esnaflar özel kredi imkanına sahip olacakları gibi, kargo ve özel telekomünikasyon hizmetlerinden de yararlanabilecekler. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile PTT AŞ. arasında gerçekleşecek olan işbirliği esnaflara daha hangi avantajları sağlayacak?

Oda Aidatları Esnaf Kart ile Ödenebilecek

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin verdikleri bilgilere göre PTT AŞ.ve Bakanlık arasında yapılacak olan protokol anlaşmasında imzalar atılacak. İmzalanacak olan protokol anlaşmasına göre PTT esnaflara özel avantajlar ve indirimler sağlayacak olan Esnaf Kart hizmetini verecek. Esnaf Kart olarak kamuoyuna açıklanan bu kart hizmetinde PTT’den bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilecek. Esnaflar ayrıca bu kart ile bağlı bulundukları odaya üyelik aidatı ödemelerini de yapabilecekler.

Esnaf Kart Sahiplerine Uygun Faizli Kredi İmkanı

PTT ayrıca Esnaf Kart sahibi olanlara nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere kredi desteği de verecek. PTT ile anlaşmalı olan bankalar esnafla buluşturularak Esnaf Kart sahipleri uygun faizli ve uzun vade seçenekleri bulunan kredi fırsatından yararlandırılacak. Kredi fırsatından yararlanmak isteyen esnaflar kendilerine en yakın PTT şubesine giderek kullanabilecekleri kredi ile ilgili bütün merak ettikleri soruları sorabilecekler.

Esnafın Değerli Varlıklarına Kargo Hizmeti

PTT tarafından Esnaf Kart sahiplerine nakitlerini dağıtma ve toplama hizmeti de verecek. Bu hizmet PTT’nin yaygın şube ağı ve zırhlı araç filosu sayesinde gerçekleşecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyen esnaflar kasalarında biriken para, değerli evrak ve maden benzeri şeyleri güvenle PTT’ye dağıtımı ve toplama için emanet edebilecek.

Taksicilere Özel Mobil POS Hizmeti

 PTT’den POS cihazı alan üye işyeri sahiplerine uygun komisyon oranları uygulanacak. Taksiciler de özel mobil POS hizmetinden yararlanabilecekler. 2018 yılının sonuna kadar oluşturulacak olan Esnaf POS Sistemi ile bu hizmetin verilmesi sağlanacak.

Esnaf Kart ile İndirimli E – Posta Fırsatı

Taşımacılık işi ile uğraşan esnaflara aynı zamanda PTT kart özelliği de bulunan SRC yani mesleki yeterlilik belgesi kartı verilecek. PTT ayrıca sigortacılık sektörü ile anlaşmalı olarak esnafa özel indirimli sigorta ürünleri hizmeti de sağlayacak.

Esnaf Kart sahibi olan kişiler APS kurye, kargo gönderileri ve posta kargosu işlemlerinde yüzde 20 oranına varan indirimlerden faydalanacak. Resmi yazışmalarını güvenli olarak gerçekleştirmek isteyen esnafa KEP yani Kayıtlı Elektronik Posta hizmeti de yüzde 10 indirimli olarak verilecek.

Esnaf Kart Gümrük ve Ticaret Bakanlığı PTT’den bankacılık işlemleri PTT’den POS cihazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!