Ripple CEO'su: Bitcoin Uzun Süre Tedavülde Kalacak!

Ripple CEO'su: Bitcoin Uzun Süre Tedavülde Kalacak!
Ripple CEO'su: Bitcoin Uzun Süre Tedavülde Kalacak! Tuğçe Gürel

Teknoloji ve İnternet Konferansı'nda kripto paralarla alakalı konuşma gerçekleştiren Ripple CEO'su Garlinghouse, birçok kripto paraya karşı uyarılarda bulunurken, Bitcoin'in bu kategoriye girmediğini dile getirdi.

Goldman Sachs'ın düzenlediği Teknoloji ve İnternet Konferansı'na katılım sağlayan ve konferansta bir konuşma gerçekleştiren XRP'nin kurucusu konumundaki Garlinghouse, gerçekleştirdiği konuşma çerçevesinde birçok kripto paraya karşı uyarılarda bulundu.

Birçok kripto paranın herhangi bir değer katmadığını, sadece spekülatif amaçlar doğrultusunda alımının ve satımının gerçekleştirildiğinden bahseden Garlinghouse, son dönemlerin en çok konuşulan kripto paralarından biri olan Bitcoin'in bu kategoriye girmediğini dile getirdi. 

Bitcoin Uzun Süre Tedavülde Kalacak

Bitcoin'in bir değer deposu niteliği taşıyarak uzun süre tedavülde kalacağının altını çizen Garlinghouse'un, diğer kripto paraların ortadan kaybolacağını söylemesinin ardında ise basit bir neden bulunduğu ifade ediliyor. Söz konusu paraların alımları ve satımları haricinde herhangi bir işte kullanılmadıkları ve uzun vadede var olmaları bakımından herhangi bir sebebin olmadığı bildiriliyor. 

Ocak ayı içerisinde 3.31 dolar seviyesini gören XRP, şu dönemlerde 1 doların altında işlem görürken, kullandığı Ripple ödeme sistemi sayesinde yatırımcıların dikkatlerini üzerinde toplayan sanal para biriminin, bankalar arasında düşük maliyetlerle ve hızlı işlem gerçekleştirmek adına ortaya çıktığı biliniyor.

Türkiye'de de bir bankanın uluslararası para göndermede kullanılmasıyla birlikte adını duyurmuş olan sanal para birimi Ripple'ın tüm bunların yanı sıra şu anda en büyük pazar hacmine sahip olan 3'üncü kripto para birimi olduğu ifade ediliyor. 

Piyasalardaki Ripple Değeri 40.1 Milyara Ulaştı

Piyasalarda bulunan toplam Ripple'ların dolar cinsinden bakıldığında değerinin 40.1 milyara ulaştığı dile getirilirken, söz konusu paraların çoğunluğunun şirket rezervinde tutulduğu biliniyor. Bundan dolayı eleştirilen para biriminin, Bitcoin'den de bu sebepten dolayı farklı olduğu belirtiliyor. 

Bitcoin'de madencilerin üretimini gerçekleştirdiği yeni paralar doğrultusunda enflasyon değerinin belirlendiğine vurgu yapılırken, Ripple'ın CEO'su konumunda bulunan Garlinghouse'un, Bitcoin'in Ripple'e oranla bin kat daha yavaş ve pahalı olduğunu belirterek, Bitcin'in farkı bir problemi çözeceğini sözlerine ekledi. 

Goldmans Sachs XRP Ripple sanal para kripto para Bitcoin Garlinghouse değer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!