Şimşek: Otaş'ın Borcunun Takipteki Kredi Niteliğinde Sınıflandırılması Doğru Değil

Şimşek: Otaş'ın Borcunun Takipteki Kredi Niteliğinde Sınıflandırılması Doğru Değil
Şimşek: Otaş'ın Borcunun Takipteki Kredi Niteliğinde Sınıflandırılması Doğru Değil Tuğçe Gürel

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türk Telokom'un ana ortağı Otaş'a ait olan borç hakkında önemli açıklamalarda bulunarak problemin ilerleyen aylarda çözüme kavuşabileceğini dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gerçekleştirdiği konuşma kapsamında, Türk Telekom'un ana ortağı konumunda bulunan Otaş'ın halihazırdaki borcunun takipteki kredi niteliğinde sınıflandırılmasının doğru olmadığını dile getirdi. Otaş'ın borcu ile alakalı önemli bilgiler aktaran Mehmet Şimşek, Bloomberg'e açıklamalarda bulundu.

Otaş'ın Borcu Tahsili Gecikmiş Alacak Kategorisinde

Bloomberg'e gerçekleştirdiği açıklamalarında, Türk Telekom'un ana ortağı olan Otaş'a ait borcun tahsili gecikmiş alacak kategorisine girmesi konusunda şüphelerinin bulunduğuna değinen Şimşek, burada bir dayanak varlığın söz konusu olduğunu ve yaşanan problemin ilerleyen aylarda çözüme ulaşacağını dile getirdi. 

Konuşması sırasında enflasyon verisi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Başbakan Yardımcısı Şimşek, enflasyonda tek hane görme beklentisi içerisinde olduğunu ifade etti. Enflasyonu tek hanede tutabilmek adına herşeyin yapılacağından bahseden Şimşek, bu durumun uygun para politikası ile güçlü mali duruş anlamını taşıdığını işaret etti. 

Döviz Kuru Anahtar Niteliğinde

Döviz kurlarının bahsi geçen konu hakkında anahtar niteliğini taşıdığını düşündüğüne vurgu yapan Şimşek, kura daha çok destek olunduğu düşüncesi içerisinde bulunduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın çift haneli enflasyon konusunda faizleri yüksek seviyede tutacağı konusunda net bir tavır takındığını düşündüğünün altını çizen Başbakan Yardımcısı Şimşek, büyüme ve enflasyon verisi arasında ödünleşim olduğuna inandığını belirtti. 

Fiyat istikrarının ve dezenflasyonun sürdürülebilir ve yüksek büyüme adına anahtar konumunda bulunduğuna vurgu yapan Şimşek, ülkenin reel Gayri Safi Yurtiçi Hasıla büyümesini korurken, reformlar ve üretim büyümesi ile de enflasyon verisinde kalıcı düşüşü başarabileceği öngörüsünde bulundu. 

Mehmet Şimşek Türkiye Başbakan Yardımcısı Türk Telekom Otaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!