Taşeron İşçiler için Çağrı Merkezi Kuruldu!

Taşeron İşçiler için Çağrı Merkezi Kuruldu!
Taşeron İşçiler için Çağrı Merkezi Kuruldu! Dilek DEMİRLER

Taşeron işçilerin kadroya geçişleri gündemin ana maddeleri arasında yer almaya devam ediyor.

Taşeron işçilerin kadroya geçişleri gündemin ana maddeleri arasında yer almaya devam ediyor.

Hak – İş’ten Taşeron İşçilere Çağrı Merkezi

Dolayısıyla kafalarda birçok soru işareti mevcut. İşçiler, sürecin nasıl olacağı, hakların tam olarak neler olduğu gibi birçok problemle boğuşuyor. Bu konunda işçilerin işini kolaylaştırabilmek amacıyla, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın talimatıyla, taşeron işçilerin kadroya geçişlerinde işçilerin merak ettiği ya da aklına takılmış olan soruları cevaplandırmak, soru işaretlerini gidermek için taşeron işçiler için çağrı merkezi kurdu.

Çağrı Merkezi Ekibi Hukukçulardan Oluşuyor

Hak - İş Konfederasyonu tarafından yapılan açıklamada, konfederasyon tarafından kurulmuş olan bu çağrı merkezinde uzman ekibin yer aldığını ve bu ekibin hukukçulardan oluştuğu, hafta içi her gün 08:30 – 24:00 saatleri arasında 0312 417 8002 ve 0312 418 4872 numaralı hat vasıtasıyla Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılan düzenlemelerle alakalı olarak işçilerin akıllarındaki soruları sıfıra indirmek ve kafalarındaki karışıklıkları gidermek için çalıştıkları ifade edildi.

Asıl İstek KİT'lerdeki Taşeron İşçilerin de Kadro Alabilmesi

Yapılan açıklamada ayrıca, Hak - İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın bazı değerlendirmelerine de yer verildi. Bu çağrı merkezine önemli bir boyutta ilgi gösterildiği belirtildi. Mahmut Arslan, devlet kamu hizmetlerini artık kamuda kadrolu olarak çalışan işçilerden alacağını, bu çalışmanın bir reform niteliğinde olduğunu belirtti. Ancak bazı eksikliklerin de olduğunu, asıl arzularının KİT'lerde çalışmakta olan taşeron işçilerin bu kadrolara sahip olabilmesi olduğunu açıkladı. Tüm taşeron işçilerin yaşadıkları problemleri çözüme ulaştırmak amacıyla mücadele edeceklerini, Hak-İş Konfederasyonu olarak ellerinden geleni yapacaklarını da ifade etti.

Taşeron işçilerin kadroya geçişleri taşeron işçiler için çağrı merkezi Hak - İş Konfederasyonu Hak - İş Genel Başkanı Mahmut Arslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!