Taşeron İşçilerle İlgili Son Dakika Gelişmesi! Detaylar Resmen Belli Oldu!

Taşeron İşçilerle İlgili Son Dakika Gelişmesi! Detaylar Resmen Belli Oldu!
Taşeron İşçilerle İlgili Son Dakika Gelişmesi! Detaylar Resmen Belli Oldu! Dilek DEMİRLER

Taşeron işçilerle ilgili düzenlemelerde bir son dakika gelişmesi daha geldi.

Taşeron işçilerle ilgili düzenlemelerde bir son dakika gelişmesi daha geldi. Sayısı yüz binlere ulaşan taşeron işçiler kadro beklerken, yeni çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile taşeron konusunun detayları da belli oldu.

Taşeron İşçi Konusu Resmi Gazete’de

Geride kalan haftalarda başlayan taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili düzenleme çalışmaları ile beraber 900 bin taşeron işçisi ne zaman kadro verileceğini beklemeye başlamıştı. Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan yeni KHK ile taşeron işçiler konusunun tüm ayrıntıları da resmen belli oldu.

Olağanüstü Hal kapsamında çıkartılan 696 satılı Kanun Hükmünde Kararname’de yer aldığı üzere taşeron işçi olarak çalışanların devamlı işçi olarak kadroya alınabilmesi için herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik hallerinin olmaması, yaşlılık ya da malullük aylığı almıyor olmaları ilk şart olarak açıklandı.

Taşerondaki Hemşirelerin Sözleşmeleri İmzalandı           

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın taşeron işçilerle ilgili yaptığı açıklamadan sonra taşeron işçiye kadro verilmesi süreci resmen başlamıştı. Halen taşeron işçiler konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde taşeron firmalarda çalışan hemşirelerin 4/B kadrosuna geçişleri ile ilgili sözleşmeler imzalandı. ADÜ Rektörü Cavit Bircan bu konuda yaptığı açıklamada 31 hemşirenin 4/B kadrosuna alındığını söyledi. Bircan hemşirelerin sözleşmelerini imzaladı ve onlarla sohbet etti.

KİT’lerdeki Taşeronlar Konusunda Anlaşmaya Varıldı

Kamuda taşeron firmalarda çalışan işçilerin daimi kadroya alınmasını ön gören yeni düzenleme ile ilgili detaylar ve kapsamının önümüzdeki günlerde netliğe kavuşması bekleniyor. 450 bini belediyelerde, 400 bini de il özel idarelerinde çalışan taşeron işçiyi ilgilendiren yeni kadro düzenlemesi ekonomi gündemindeki yerini korumaya devam ediyor.

Bu süreçte işçi sendikalarından gelen talepler de konuşuluyor. KİT olarak bilinen Kamu İktisadi Teşekkülleri’nde görev yapan 50 bin kadar taşeron işçinin de daimi kadroya geçirilmesi ile ilgili talepler sendikalar tarafından 15 Aralık 2017 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na iletilmişti. Bakanlık ve Türk – İş arasında yapılan görüşmeler sonucunda bu konuda anlaşmaya varıldığı bildirildi. 

Taşeron işçiler taşeron işçilerin kadroya alınması hemşirelerin 4/B kadrosuna geçişleri ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!