TESK: Yanlış Etiket Yüzünden Esnaflar Müşteri Kaybı Yaşıyor

 TESK: Yanlış Etiket Yüzünden Esnaflar Müşteri Kaybı Yaşıyor
 TESK: Yanlış Etiket Yüzünden Esnaflar Müşteri Kaybı Yaşıyor Tuğçe Gürel

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iş hanları gibi yerlerde dükkanı bulunan esnafların asansörlere yanlış etiket yapıştırılmasından dolayı müşteri kaybına uğradığını dile getirdi.

İş hanı tarzındaki çok katlı binalarda bulunan esnafların yanlış asansör etiketlerinden dolayı müşteri kaybına uğradığına değinen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bir önceki sene içerisinde denetlenen 356 bin asansörün 87 bin adetine kırmızı etiket yapıştırıldığını anımsattı. 

İş hanı şeklindeki çok katlı olan binaların üst katlarında dükkanları bulunan esnafların bundan dolayı müşteri kaybı yaşadığına dikkatleri çeken Palandöken, denetimlerin işinin ehli olan kişiler tarafından sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerektiğini ve denetimi yapan kişilerinde denetlenmesi gerektiğini belirtti. 

Denetimsiz 121 Bin Asansör Var

Denetimi yapılmayan toplmam da 121 bin asansör bulunduğuna vurgu yapan Palandöken, toplam olarak 477 bin seviyesinde bulunan asansörlerin geçtiğimiz sene içerisinde sadece 365 bininin denetime tabi tutulduğunu belirtti. Söz konusu asansörlerin yüzde 24'lük bölümüne yani 87 bin adetine kullanımı yasak manasına gelen kırmızı etiket yapıştırıldığının altını çizen Palandöken, denetimlerin belediyenin elinde bulundurduğu veriler doğrultusunda gerçekleştirildiğini bildirdi. 

Elde bulunan verilerin yetersiz olmasından kaynaklı olarak bahsi geçen 121 asansörün denetiminin yapılmadığını söyleyen Palandöken, asansörlerde ciddi bir iyileştirme yapılmasının maliyetinin 3 ila 4 bin lira olduğuna değindi. Palandöken ayrıca normal bir asansörün bakım ve onarım şeklindeki tüm masraflarının 10 bin lira ila 15 bin lira arasında değiştiğine dikkatleri çekti. 

Yanlış Etiket Konulabiliyor

Problemsiz bir şekilde çalışan asansörlere kırmızı etiket yapıştırılırken, sürekli arıza durumunda olan asansörlere mavi ya da yeşil etiketin konulabildiğini savunan Palandöken, bu durumdan esnafların olumsuz etkilendiğini söyledi. Günlük bazda asansörlerin 55 milyon insanı taşıdığından bahseden Palandöken, kimsenin mağduriyet yaşamaması adına asansörlerin denetimlerinin tek bir kurum üstünden gerçekleştirilmemesi gerektiğini dile getirdi. 

Denetimleri yapanlarında denetlenmesini söyleyen Palandökne, kırmızı etiketlerin gerçekten çalışacak durumda olmayan ve tehlike yaratan asansörlere konulması gerektiğini ifade etti. 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu TESK Bendevi Palandöken esnaf yanlış etiket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!