Türkiye'nin Dijital Girişimleri Sonuç Verdi

Türkiye'nin Dijital Girişimleri Sonuç Verdi
Türkiye'nin Dijital Girişimleri Sonuç Verdi Elif İŞÇİ

Son dönemlerde Türkiye dijital oyun platformu ile bazı hususlarda karşı karşıya gelmiş sonunda uzun zamandır verilen mücadeleyi kazandıklarını açıklamışlardır

Son dönemlerde Türkiye dijital oyun platformu ile bazı hususlarda karşı karşıya gelmiş sonunda uzun zamandır verilen mücadeleyi kazandıklarını açıklamışlardır.

İslam düşmanlığı dünya çapında devam ederken zaman zaman çeşitli algılar oluşturmak adına bu süreç içerisinde dijital oyunlar içerisinde İslamofobik ögelerin kullanıldığı tespit edilmişti. İslamı kötü bir algı olarak tanıtmak isteyenler tarafından gerçekleştirilen oyunların büyük bir ilgi ile karşılanması bir süre önce Türkiye'yi harekete geçirdi. Konu hakkında araştırmalar yapılırken aynı zamanda bu ögelerin kaldırılması için gerekli yerlere tüm başvuruların yapıldığı ve çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. 

Milli Değerler Ön Plana Çıkarıldı

Oyunlarda kullanılan algıların kişilerin beyinlerine yerleşmesinden dolayı henüz bilgi sahibi olmadan dahi İslam hakkında kötü algılara ve düşüncelere sahip oldukları ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde yerli dijital oyunların gündeme taşınması ve ilgi gören oyunlar kadar değer görmesi için çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar çerçevesinde Ekonomi Bakanı açıklama yaptı. Yerli üretilen oyunların dünya çapında ilgi görmesi için gerekli düzenlemeler yapılacak. Yerli olarak üretilen oyunların içeriği hakkında da şimdiden bilgi verildi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında milli kültür ögelerine daha sık yer verilmesi planlananlar arasında yer alıyor. 

Verilen hukuk mücadelesinin ardından daha önce oyunlarda İslamı kötü bir olgu olarak tanıtan bazı oyun algılarının da çıkarıldığı öğrenildi. Türkiye'de oyun sektörüne verilen devlet desteği sayesinde dünya çapında ilgi gören bu süreçlerin desteklenerek devam ettirilmesi amaçlanıyor. Bu süreç içerisinde İslam karşıtı olan içeriklerin çıkarıldığı öğrenildi. 

dijital oyun islamofobik türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!