Türkiye’nin İlk Hipermarketi Satılıyor!

Türkiye’nin İlk Hipermarketi Satılıyor!
Türkiye’nin İlk Hipermarketi Satılıyor! Dilek DEMİRLER

İstanbul Anadolu yakasında bulunan İçerenköy CarrefourSA AVM’nin satışına Rekabet Kurumu tarafından onay verildi.

İstanbul Anadolu yakasında bulunan İçerenköy CarrefourSA AVM’nin satışına Rekabet Kurumu tarafından onay verildi.

Devir İşlemi Onaylandı

Türkiye’nin ilk hipermarketi olma özelliğine sahip olan İçerenköy CarrefourSA, ile ilgili yaşanan önemli gelişme bugünün ekonomi haberleri arasında yerini aldı. Son dönemlerde satılacağı ile ilgili iddialar gündemde olan CarrefourSA 1993 yılında Türkiye’nin ilk hipermarketi olarak açılmıştı. CEFIC Türkiye daha önce CarreforuSA’nın satılacağı ile ilgili iddiaları yalanlamıştı. Şimdi ise İçerenköy Alışveriş Merkezi tarafından City’s Gayrimenkul Geliştirme AŞ. adlı şirket tarafından devralınmasının onaylandığı bildirildi.

CEFIC İddiaları Yalanlamıştı

127 dönümlük alan üzerinde kurulmuş olan İçerenköy CarrefourSA AVM’nin üzerinde bulunduğu arazi İstanbul’un en değerli arazileri arasında sayılıyor. Son dönemlerde AVM’nin 269 milyon euro karşılığında Gülaylar Group’a satışının yapılacağı ile ilgili haberler yayılmıştı. Ortaya atılan bu iddiadan sonra  CEFIC yönetimi iddiaları yalanlamıştı. CEFIS tarafından yapılan açıklamada CarrefourSA İçerenköy Alışveriş Merkezi’nin satılması ile ilgili görüşmelerin AERIUM BAINBRIDGE ile yürütüldüğü, AVM’nin bu şirketin mülkü olduğu bildirilmişti.

Rekabet Kurulu Açıklama Yaptı

Bugün alınan haber Rekabet Kurulu tarafından satışın onaylandığı hakkında oldu. Rekabet Kurulu tarafından yapılan açıklamada İçerenköy Alışveriş Merkezi’nin ve üzerinde bulunduğu arazinin City’s Gayrimenkul Geliştirme AŞ. aracılığıyla İstanbul Gayirmenkul’e devredilmesinin onaylandığı bildirildi.

127 Dönüm Arazide Yer Alıyor

Gülaylar Group, City’s Gaayrimenkul ve Meydan AVM’nin sahibi olarak biliniyor. Turizm, kuyumculuk, inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Gülaylar Group, son dönemde yaptığı AVM ve gayrimenkul yatırımları ile adından söz ettiriyor.

Yıllık olarak 21 milyon kişi tarafından ziyaret edilen, 65.400 metrekare kiralanabilir alana sahip olan İçerenköy Alışveriş Merkezi 127 dönüm arazi üzerinde bulunuyor. AVM için 269 milyon euro teklif verildiği de alınan haberler arasında yer alıyor. 

İçerenköy CarrefourSA AVM’nin satışı İçerenköy CarrefourSA İçerenköy CarrefourSA AVM Gülaylar Group
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!