Üretilen Elektriğin Fazlası Vergiden Muaf Olacak!

Üretilen Elektriğin Fazlası Vergiden Muaf Olacak!
Üretilen Elektriğin Fazlası Vergiden Muaf Olacak! Dilek DEMİRLER

Maliye Bakan Naci Ağbal, binalarda cephelerde ve çatılarda kurulacak olan güneç panelleri vasıtasıyla üretilecek olan elektriğin satışı konusu ile ilgili harekete geçtiklerini açıkladı.

Maliye Bakan Naci Ağbal,  binalarda cephelerde ve çatılarda kurulacak olan güneş panelleri vasıtasıyla üretilecek olan elektriğin satışı konusu ile ilgili harekete geçtiklerini açıkladı.

Yetişirse Torba Yasaya Koyacağız

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamada binaların çatılarında ve cephelerinde kurulacak olan güneş paneli sistemlerinde üretilecek olan elektriğin satışı ile ilgili veride kolaylık sağlanması ile ilgili Bakanlık olarak harekete geçtikleri, güneş panellerinden elektrik üretiminin desteklenmesi gerektiğini, torba yasanın çıkış tarihine kadar yetiştirilebilirse Bakanlar Kurulu tarafından da uygun görülmesi halinde torba yasaya eklemek istediklerini söyledi.

EPDK Yeni Düzenlemeye Gitti

 Naci Ağbal yaptığı açıklamada binaların çatılarında ve cephelerinde üretilen elektrik alanında vatandaşlara çeşitli kolaylıklar sağlanacağını belirtti. Ağbal, kısa adı EPDK olan Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yaptığı düzenleme ile binaların çatılarında üretilen elektriğin fazlasının sisteme dahil edilerek genel ihtiyaca katkısının olmasının sağlanacağını, Maliye Bakanlığı açısından konuya bakıldığında ise paranın olduğu her alanda verginin de söz konusu olduğunu söyledi.

Fazla Elektrik Vergiden Muaf Olacak

Yeni düzenlemenin sektör açısından hayli önemli olduğunun da altını çizen Naci Ağbal, vatandaşlara ürettikleri elektriğin ihtiyaç fazlası için beyanname düzenlemelerini ve fatura kesmelerini isteyemeyeceklerini, bu kapsamda vergi politikası tarafından bu vatandaşlara destek sağlanacağını, ihtiyaç fazlası elektrikten elde edilen kazancın veriden muaf olması, bu elektrikten KDV alınmaması için gerekli çalışmaların yapılacağını da belirtti.

Gelir İdaresi Başkanlığı’na Bildirildi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, EPDK tarafından yapılan yeni düzenlemeye destek verilmesini amaçladıklarını ellerindeki kaynakların en doğru şekilde değerlendirileceğini, bu konunun vergi kazanmaktan çok daha önemli olduğunu, vatandaşlar tarafından üretilecek olan elektriğin fazlasından vergi alınmayacağı ile ilgili bilginin Gelir İdaresi Başkanlığı’na da verildiğini de sözlerine ekledi. 

güneş panelleri güneş panellerinden elektrik üretimi Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu Maliye Bakanı Naci Ağbal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Türkiye – ABD Açıklamaları Doların Düşmesine Sebep Oldu!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!
Yerli Otomobil 3 Farklı Modelde Üretilecek!